Hotwalk Carbon najlżejszy Specialized ever!

W dodatku nie najdroższy, bo kosztujący jedynie równowartość 999 USD /999 Euro. Jak to możliwe? Hotwalk Carbon to biegówka. Tak, biegówka z karbonu na karbonowych kołach. 

Nowy rower ma ważyć 2,1 kilograma, tym samym rzeczywiście jest to najlżejszy rower Speca. W dodatku zdecydowanie tańszy niż przedstawiony niedawno Aethos, który w topowej wersji kosztuje nie mniej ni więcej tylko 12500 USD. 

 

 

Za stworzeniem roweru stoi podobno dokładnie ten sam team ludzi, którzy zadbali o powołanie do życia Tarmaca SL7 czy najnowszego Stumpjumpera - cel był jeden, miał powstać najlepszy z możliwych pierwszy rower.

 

 

Ma być to rower, który idealnie trafi w potrzeby dwulatka, czyli o odpowiedniej geometrii i lekki. Z tym ostatnim - im lżej tym lepiej - trudno się nie zgodzić. Do stworzenia roweru użyto technologi karbonu FACT 9R, dla zainteresowanych detalami. Czy użyto testów w tunelu aerodynamicznym??? Zdjęcie otwierające zdaje się to sugerować.

 

 

Rower wyposażony jest w karbonową kierownicę o średnicy mniejszej o 38% od standardowej, by lepiej pasować do małych dłoni. Także siodło należy do kategorii Body Geometry, dopasowane jest dla mniejszych użytkowników. Rower ma się nadawać dla dzieci o wzroście do 88 cm i wadze do ok. 18 kg.

 

Najlepsze - każdy rodzic potwierdzi, że dzieci byłyby szczęśliwe mając taki rower. Tylko ta cena....

 

Info: www.specialized.com

 

PS oczywiście dla prawdziwych fanów Specializeda bolesna musi być informacja, że nie ma wersji S-Works. Jestem przekonany, że byliby na nią chętni. Nie wierzycie? Hold my... butelkę z mlekiem i poczekaj chwilę.

Komentarze do artykułu