Home Miejscówki Miejsca polecane: Stacja Magurka Ski & Bike

Miejsca polecane: Stacja Magurka Ski & Bike

0
775
Stacja Magurka Ski & Bike

Stacja Magurka Ski & Bike

 

Na miejsce zaprosił nas Maciek Pindel, jeden z członków Trek Bielsko Racing. Stacja Magurka Ski & Bike należy do jego rodziny i szczerze mówiąc, trudno wyobrazić sobie lepszą lokalizację. Położona w Wilkowicach, czyli u stóp słynnej Magurki Wilkowickiej, ulubionego miejsca wypadów wielu fanów enduro, ale też „placu zabaw” członków teamu. Na słynne Błonia w Bielsku-Białej, do centrum Enduro-Trails, jest stąd 20 minut rowerem. Co jednak najważniejsze, to miejscówka całoroczna, przystosowana także do potrzeb fanów narciarstwa. W zasięgu wzroku jest Skrzyczne, znane wśród miłośników skitouru i snowboardu jako Szczyrkaido, a Szczyrk znajduje się w odległości zaledwie 10 kilometrów. Wiedzieliście, że na Magurce Wilkowickiej są trasy do narciarstwa biegowego? A co powiecie na fakt, że w ostatnich latach w okolicach Bielska-Białej często możliwe było jeżdżenie na rowerze i na nartach jednocześnie? Do poziomu ok. 700-800 metrów śniegu nie było, na chętnych czekały ścieżki, powyżej zaczynało się białe królestwo. Rano rower na rozgrzewkę, a po południu narty? Proszę bardzo!

 

Stacja Magurka Ski & Bike

 

Stacja Magurka Ski & Bike

 

Co na miejscu?

Do dyspozycji gości oprócz przytulnego domku (który na raz pomieści do ośmiu osób) jest patio i w pełni wyposażona kuchnia. Ze względu na rozkład sypialni miejscówka idealnie nadaje się dla rodzin. Nie brakuje oczywiście typowych udogodnień, włącznie z pralką (kto z nas nie wrócił ubłocony z rowerem i nie zastanawiał się, czy prać, czy od razu wyrzucić?). Jest też wyposażenie ekstra, jak choćby suszarki do butów. Stacja Magurka oferuje również strefę wyciszenia w części wypoczynkowej, a tam drewnianą, podgrzewaną banię na zewnątrz. Rowery na noc wystarczy bezpiecznie zamknąć w specjalnym schowku na podwórku, na miejscu oferowana jest też możliwość ich doposażenia, jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę ze ścieżkami. Ostatnie udogodnienie, ale nie mniej ważne, goście mogą korzystać ze sprzętu do grillowania. 

 

 

Stacja Magurka Ski & Bike

 

Wymarzone wakacje albo po prostu wypad na weekend? Sprawdźcie dostępność na booking.com, wpisując Stacja Magurka Ski & Bike lub kontaktując się bezpośrednio –  numer znajdziecie poniżej

 

Stacja Magurka Ski & Bike

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »