Home Nowości Maja Włoszczowska a rewolucja w XC

Maja Włoszczowska a rewolucja w XC

0
1106

Wnioski nasuwaja się same – panowie, czas na bardziej otwarte podejście do sprzętu! Przy okazji przypominają się dyskusje sprzed dobrych kilku lat na temat wejścia kół 29 do XC, gdy część zawodników domagała się, by ich zabronić (serio!). To samo obserwujemy dziś, gdy podobna rewolucja dzieje się w DH. Wyniki zjazdowców na kołach 29 (patrz: zwycięstwo Grega Minnaara w ostatnim PŚ, z fragmentem w lesie uznawanym za najtrudniejszy w historii zjazdu w ogóle) mówią same za siebie. Skoro już wszyscy – nawet Nino Schurter – zaakceptowali fakt wyższości kół 29 nad mniejszymi, czas na kolejne zmiany. I tu niespodzianka, Maja Włoszczowska używała sztycy teleskopowej, podobnie jak zawodnicy JBG2 (przy okazji dziękujemy za pożyczenie łańcucha!), ale reszta wolała tańczyć po korzeniach, gdzie było wyraźnie widoczne, że wysoka sztyca przeszkadza. To samo zresztą potwierdziła nam Maja w rozmowie po wyścigu, mówiąc, że gdy raz zapomniała na sekcji rockgardenowej o opuszczeniu sztycy (w ferworze walki ma się rozumieć) natychmiast została ukarana dyskomfortem. Do opuszczanej sztycy łatwo szybko się przyzwyczaić i polubić. Proponujemy jazdę próbną! 

 


Przykład akrobacji – udanej – na jedynym ze zjazdów. Po co? Skoro ze sztycą tele może już jeździć sam Julien Absalon!

 

Kross Level TE

Rower Mai Włoszczowskiej, czyli teamowy Level TE. Jest i sztyca teleskopowa (to KS, wybór w rozmiarze 27,2 mm jest niewielki, a taką średnicę ma sztyca w Krossie). Oraz mirnik mocy, także na wyścigu.

 

 

Na pokładzie jest i SRAM Eagle XX1. Zazdrość, poza samymi względami praktycznymi…

 

 

Z nietypowych komponentów warto wymienić opony Mitasa (dawniej Rubena), na jakich jeździ team. Zdecydowanie rzadko spotykane.

 

 

Cecha charakterystyczna ramy to „garb”. Nie zabrakło i bieli z czerwienią. Wiadomo – team polski!

 

 

Sztyce podsiodłowe są za ciężkie? Niekoniecznie! Produkt własny braci Brzózków waży tylko 220 gramów przy skoku 60 mm i jest wykonany z karbonu. Dostępne są różne długości. Zewnętrzne prowadzenie linki sprawia, że da się ją zamontować praktycznie w każdej ramie!

 

Tutaj znajdziecie wydanie Bike 4/2017 i nasz test sztyc teleskopowych, a w im aż 10 modeli – http://www.e-kiosk.pl/numer,192426,bike_magazyn_mtb_nr_1_europie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »