Hardtail do maratonu A.D. 2019 – KROSS LEVEL 10.0

Kolejnym rowerem spełniającym nasze założenia w teście sztywniaków do ścigania jest damski Kross Level 10.0, który ze swoją lekką, sztywną ramą ma spory potencjał na rower do ścigania.Kross Level 10.0

 

Hardtail Krossa w wariancie damskim to specjalna wersja Levela, różniąca się od wersji męskiej kilkoma detalami, ale oparta na identycznej ramie, tyle że pomalowanej na czarno z różowymi akcentami. To zresztą strategia przyjmowana obecnie przez wiele firm. W naszym przypadku krótszy o 10 mm jest mostek (60 mm zamiast 70 mm w rozmiarze S), a korby mierzą odpowiednio do rozmiaru 170 mm w miejsce typowych w MTB 175 mm.

 

Hardtail do maratonu-Kross Level

Model damski z serii FemiLine ma identyczna ramę jak wariant męski, różnią się kolorystyką.

 

Statystycznie rzecz biorąc, kobiety mają krótszy tułów i tę samą długość nóg co mężczyzni, w Krossie konsekwentnie zaprojektowano więc komponenty. Karbonowa rama (podstawowa różnica w porównaniu z tańszym modelem) ma sportową geometrię. Za wyprostowanie pleców odpowiada krótki mostek, który w razie potrzeby można wymienić na dłuższy (startującym w maratonie polecamy taki zabieg). Krótka główka sterowa ułatwia dociśnięcie przodu roweru, duży przekrok pozwala na mocne wyciągnięcie sztycy, która dzięki temu może amortyzować (seryjna sztyca aluminiowa nie ma takich właściwości). Rama jest sztywna i jednocześnie dość lekka, co stwierdzamy choćby na podstawie wagi całego roweru.

 

Hardtail do maratonu-Kross Level

Uniwersalny napęd 2x10 na poziomie Deore i z przerzutką SLX.

 

Doceniamy obecność miękkich przełożeń, z trybem do 42 zębów z tyłu i dwiema tarczami z przodu. Strome góry także będą mniej groźne. Sprawdza się dobór szerokich obręczy, które łatwo tubelessować (tu da się zejść z wagą poniżej 12 kg!). Korzystnie układają się na nich opony, przyjmując większą objętość. Tarcze 160 mm dla lekkich pań będą wystarczające.

 

Hardtail do maratonu-Kross Level

Amortyzator obsługiwany jest za pomocą manetki na kierownicy.

 

 Podsumowanie

 

Udany model ze sztywną, lekką ramą i potencjałem do ścigania. W seryjnej konfiguracji szeroki zakres przełożeń i wygodna pozycja, potencjalny łatwy tuning przez tubelessowanie i pochylenie sylwetki. Komfort znacząco podniesie karbonowa sztyca!

 

Hardtail do maratonu-Kross LevelHardtail do maratonu-Kross Level

 

Dowiedz się więcej na www.kross.pl

 

 

 

Przeczytaj również:

 

Hardtaile do maratonu A.D. 2019

 

Złoty środek - hardtaile i fulle do ścigania

Raport! Polskie trasy na legalu

BM Zdzieszowice 2019 zaliczony! Cdn. w Polanicy

Komentarze do artykułu