Hardtail do maratonu A.D. 2019 – Konwa Bike HT Boost

Prezentowany przez nas Konwa Bike HT Boost jest ostatnim z czterech rowerów, które wzięliśmy pod lupę w teście hardtaili do ścigania i które spełniały założenia zarówno budżetowe, jak i sprzętowe. Rower zgoła odmienny od swoich konkurentów, bo oferowany w postaci "szytego" na miarę.  KONWA BIKE HT BOOST

 

Marek Konwa, nasz najlepszy zawodnik cross country, od sześciu lat sprzedaje rowery pod własną marką Konwa Bike. Oba modele, sztywny (testowany przez nas) i amortyzowany, przeznaczone są do XC i maratonu, a składane wg indywidualnej konfiguracji na życzenie klienta. Marek ramy importuje bezpośrednio z Chin, komponenty dobiera pod kątem ścigania, ale i optymalizacji wagowej. Rower, na którym jeździliśmy, był więc najlżejszy w teście.

 

Hardtail do maratonu-Konwa Bike HT Boost

Piasty DT Swiss, lekkie obręcze i równie lekko toczące się opony w zestawie.

 

Seryjne koła na piastach DT Swiss i opony w systemie bezdętkowym zalane mlekiem oraz napęd 1x11 to zestaw przystosowany od razu do ścigania, tym bardziej, że zakres przełożeń przesunięto w kierunku twardszych. 34 zęby z przodu i tryb 11–46 to nie jest propozycja dla amatora jeżdżącego sporadycznie. Hamulce XT, z tarczami o średnicy 160 mm, to także propozycja dla profesjonalisty, który będzie wiedział, jak ich używać (i nie przegrzeje na długich zjazdach). Lekkie są również takie komponenty, jak mostek, sztyca i kierownica Accenta.

 

Hardtail do maratonu-Konwa Bike HT Boost

Nasz model miał zamontowanego Sida, z Rebą rower kosztuje 11 250 złotych.

 

Rower bardzo ładnie przyspiesza, jest zwrotny (kąt widelca 71 stopni). Za to komfort nie jest jego mocną stroną, co częściowo sprowadza się do sztycy o grubej średnicy, ale też do generalnie twardej ramy. Do charakteru roweru pasuje lekki widelec RockShoxa, ale warto pamiętać, że rower na niewiele cięższej Rebie będzie tańszy o 1000 złotych. Rama fabrycznie przystosowana jest też do napędów z więcej niż jedną zębatką z przodu (gdyby ktoś miał takie życzenie).

 

Hardtail do maratonu-Konwa Bike HT Boost

Napęd 1x11 z zębatką 34 z przodu i trybem 11–46 z tyłu wymaga mocnych mięśni nóg.

 

Podsumowanie

 

Konwa Bike HT Boost to propozycja wyjątkowa, bo budowana zgodnie z życzeniem klienta, co pozwala „uszyć” rower na miarę. W testowanej specyfikacji model przeznaczony jest dla świadomego, trenującego klienta, który doceni indywidualny charakter sprzętu i jego lekkość prowadzenia.

 

Hardtail do maratonu-Konwa Bike HT BoostHardtail do maratonu-Konwa Bike HT Boost

 

Dowiedz się więcej na www.konwabike.pl

 

Przeczytaj również:

 

Hardtaile do maratonu A.D. 2019

 

Złoty środek - hardtaile i fulle do ścigania

Raport! Polskie trasy na legalu

Komentarze do artykułu