Maść Niedźwiedzia

Czasy bliskie „Krzyżakom” Sienkiewicza dawno minęły i tradycja przerabiania poczciwego misia na maść również odeszła w zapomnienie. Pozostała tylko nazwa i dziś Maść Niedźwiedzia jest produktem stuprocentowo roślinnym i równie skutecznym, co jej legendarny pierwowzór.Maści, które mieliśmy okazję testować oferowane są w trzech rodzajach, ale zasadniczo można je rozdzielić według działania: dwie z nich są rozgrzewające, jedna chłodząca. Jak łatwo można się domyśleć, w przypadku uprawiania sportu, to te rozgrzewające zastosujemy przed wysiłkiem, a chłodzącą po.
Maść Niedźwiedzia Silne Grzanie to produkt ekstremalny, którego powinniśmy używać z rozwagą, czyli nie przesadzać z dawkowaniem. W jej składzie znajdziemy m.in. kamforę, czarci pazur, rozmaryn lekarski i lawendę. To unikalna kombinacja, która potrafi naprawdę solidnie rozgrzać, w przypadku nałożenia zbyt grubej warstwy ciepło staje się wręcz nieznośne. Ale wystarczy oszczędnie ją nałożyć i jej wydajny efekt grzewczy pozwoli nam na uprawianie sportu w lekkiej odzieży w niskich temperaturach. Jeden z naszych testerów brał udział w Półmaratonie Ślężańskim, ukończył go z powodzeniem, pomimo dokuczliwej kontuzji stawu skokowego. Wszystko sprowadzało się do rozgrzania stawu poprzez zastosowanie maści Silne Grzanie. 

Jeśli chcemy przygotować całe ciało do wysiłku i uzyskać delikatny efekt rozgrzewający, Maść Niedźwiedzia Naturalna Siła i Grzanie będzie lepszym wyborem. Ma słabsze działanie od Silnego Grzania, a jej eteryczny zapach wprowadza elementy aromaterapii przy zastosowaniu. Posiada również właściwości przeciwbólowe, co będzie szczególnie przydatne przy przetrenowaniu i powstających zakwasach. Kamfora jest jej podstawowym składnikiem, a oprócz tego zawiera miętę pieprzową, kozłek lekarski, eukaliptus i korzeń żeń-szenia. Instrukcja użycia zaleca jednak, aby nie stosować jej na więcej niż 30 procent powierzchni ciała, podobnie jak jej silniejszego odpowiednika.
Odwrotny efekt osiągniemy stosując Maść Niedźwiedzią Polarny Lód. W skład jej aktywnych substancji wchodzą tylko trzy składniki: mięta, mięta chińska i arnika montana. Maść ma działanie chłodzące, zatem świetnie sprawdzi się po treningu czy zawodach i przyniesie ulgę rozgrzanym mięśniom. Dodatkowo można ją stosować bez ograniczeń typowych dla maści rozgrzewających. Ma jeszcze jeden plus, który jeden z testerów odkrył w czasie przedawkowania Silnego Grzania: Polarny Lód skutecznie niweluje działanie tej pierwszej. Oczywiście Czytelnikom, bogatym w powyższą wiedzę, takie historie nie powinny się przytrafić, jednak warto podkreślić wzajemne znoszące się działanie obu produktów. Wiedza przydatna na równi z "Co zrobić, kiedy w górach zejdzie lawina".

 

Wszystkie produkty mają zbliżoną konsystencję, są bezbarwne i łatwo się wchłaniają. Przy stosowaniu maści rozgrzewających lepiej zachować umiar i sprawdzić ich działanie na małej powierzchni ciała. Dostępne są w tubach 100 ml w cenie ok. 15 zł za sztukę. Na plus należy zaliczyć też bardzo atrakcyjne opakowania, co w przypadku wyrobów medycznych często jest sprawą ostatniego rzędu. Do kupienia w aptekach.

Komentarze do artykułu