Home Nowości Sprytny POC Ventral Air SPIN NFC gada z telefonem

Sprytny POC Ventral Air SPIN NFC gada z telefonem

0
319

 Sprawdziliśmy, jak to działa w praktyce. Według POC-a: „mówi za ciebie, gdy sam nie możesz”. Idea sprowadza się do tego, by dostarczyć ważnych danych wtedy, gdy są najbardziej potrzebne, np. podczas akcji ratunkowej, gdy osoba nosząca kask jest nieprzytomna. POC zwrócił się do szwedzkiej firmy My ICE Info, by stworzyła bezpłatną apkę mobilną twICEme. Po ściągnięciu apki tworzymy profil medyczny i po prostu przenosimy go przez upload do chipa w kasku. Odczytanie sprowadza się do skierowania kamery komórki na logo i pokazują się dane, które użytkownik uznał za stosowne ujawnić. Można wpisać zarówno informacje medyczne, typu alergie, choroby, jak i informacje osobiste, np. numer dokumentów czy kontakty alarmowe. Informacje są w stanie odczytać wszystkie czytniki NFC z odległości do 20 mm, czyli w gruncie rzeczy wszystkie telefony komórkowe wyprodukowane po 2017. Apka twICEme nie jest konieczna, ale ułatwia sprawę.

 

 

Na kasku znajdziemy podpowiedź – NFC Medical ID

 

Problem? Uświadomienie, w szczególności ratowników, że w razie potrzeby kask ma potrzebne informacje. W tym celu POC współpracuje m.in. z International Commission for Alpine Rescue (ICAR, czyli Międzynarodowym Komitetem Ratownictwa Alpejskiego). Zanim rozwiązanie się rozpowszechni, to krok w dobrym kierunku.

 

 

Ten znak ma także sygnalizować, że łączność się opłaca

 

Plusy

lekki, bardzo dobra wentylacja

dodany chip NFC z informacjami medycznymi

 

 

Zadbano o detale – np. otwór ma dodatkowe wykończenie podtrzymujące okulary

 

Minusy 

ograniczona użyteczność dodatkowych informacji

Waga 242 g (M) 

Cena: 1188 zł

 

Info: pocsports.com

 

 

Także wyściełanie jest odpowiedniej do ceny jakości – SPIN to żelowe wkładki, które mają dodatkowo chronić i pełnią funkcję membrany

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »