Nowość: Trek Supercaliber – wyścigowy rower do XC tworzący własną kategorię

Nie do końca hardtail. Nie do końca full suspension. Supercaliber to najlepszy rower wyścigowy do XC we wszystkich kategoriach.[INFORMACJA PRASOWA PRODUCENTA]

 

[Waterloo, Wisconsin] — Trek przestawił dzisiaj nowy Supercaliber, rewolucyjny rower do wyścigów XC o wyjątkowej konstrukcji zawieszenia, która odmieni świat wyścigów cross country.

 

Trek Supercaliber

 

Supercaliber zapewnia niską masę i sprawność hardtaila, a jednocześnie kontrolę i przyczepność roweru full suspension. To idealne rozwiązanie dla fanów wyścigów XC, którzy chcą ostro pędzić na podjazdach i podczas sprintów, a jednocześnie zachować prędkość w trudnym terenie i wzorowo pokonywać zjazdy.

 

Trek Supercaliber

 

Grupa Trek Factory Racing XC ścigała się na Supercaliber podczas tegorocznych zawodów Mistrzostw Świata i będzie korzystała z tej niesamowitej maszyny do końca sezonu i w kolejnych.

- To rower marzeń, o którym zawsze myślałam, ale wcześniej po prostu nie istniał - stwierdziła Jolanda Neff z Trek Factory Racing. - Od teraz będę się ścigała tylko na nim.

 

Trek Supercaliber

 

IsoStrut: prędkość tkwi w innowacjach

 

Trek Supercaliber

 

Magia Supercaliber wynika z IsoStrut, wbudowanego w ramę amortyzatora opracowanego wspólnie z ze specjalizującymi się w zawieszeniu inżynierami z firmy FOX. Zapewnia 60 mm regulowanego skoku z tyłu z tłumieniem.

 

Trek Supercaliber

 

IsoStrut wbudowany jest w zapobiegający skręcaniu, zginaniu i ugięciom wspornik stanowiący strukturalny element roweru. Dzięki tej wyjątkowej konstrukcji maszyna zyskuje wyjątkową sprawność podczas pedałowania i nie wymaga dodatkowych zawiasów przy zawieszeniu, co ogranicza związaną z nimi masę i występujące zazwyczaj nadmierne luzy boczne.

 

Trek Supercaliber

 

Stworzony do wyścigów

 

Supercaliber dostępny będzie jako cztery kompletne modele. Każdy z nich ma ramę z włókna węglowego OCLV Mountain z rurą dolną Straight Shot i zabezpieczeniem Knock Block, napęd 1x12 SRAM (w tym SRAM AXS w najwyższym modelu) oraz koła z włókna węglowego Bontrager Kovee z piastą Rapid Drive zapewniającą niezwłoczne zazębianie w momencie naciśnięcia na pedały.

 

Trek Supercaliber

 

Jak wszystkie koła z włókna węglowego Bontrager, nowe koła MTB Kovee objęte są Programem ochrony kół Carbon Care. W przypadku uszkodzenia ich w ciągu pierwszych dwóch lat wymienimy lub naprawimy koła za darmo.

 

Trek Supercaliber

 

Wszystkie modele Supercaliber oferują również 100 mm skoku z przodu, 29-calowe koła w każdym rozmiarze ramy pozwalające zachować pęd i miejsce na dwa bidony w trójkącie głównym.

 

Trek Supercaliber

 

Supercaliber pojawiał się będzie u sprzedawców detalicznych Trek od teraz do listopada, zależnie od rynku, a także dostępna będzie personalizacja poprzez Project One.

 

Trek Supercaliber

 

Dostępne modele Supercaliber:

 

Rama z damperem Supercaliber
Supercaliber 9.7
Supercaliber 9.8
Supercaliber 9.9 XX1
Supercaliber 9.9 XX1 AXS

 

Trek Supercaliber
Trek Supercaliber
Trek SupercaliberDowiedz się więcej na: trekbikes.com

 

Przeczytaj również:

 

Moustache Samedi 27 Race 8

Glacensis Flow Trip. Obowiązkowo do zaliczenia

Kanadyjskie geny - Devinci DC NX/GX

Kocioł Bimbru - Inne Enduro

Komentarze do artykułu