Home Testy Rowery Prezentacja: Romet ERE 500 pierwszy elektryk polskiej marki

Prezentacja: Romet ERE 500 pierwszy elektryk polskiej marki

2
581

Jak widać na filmie, rower nie tylko jeździ, ale i lata. Testowaliśmy go m.in. na trasach enduro w Srebrnej Górze. Tu akurat widać jedną z małych skoczni na trasie A1 (i słynny już wąwóz).

 

W rowerze, podobnie jak w pozostałych modelach zawieszonych Rometa, użyto tego samego systemu amortyzacji z wirtualnym punktem obrotu, czyli Swift Link. Podobieństwo do Toola, Mattocka i Key’a jest widoczne od razu. Rower ma 150 mm skoku z tyłu.

 

 

Z przodu znalazł się widelec X-Fusion McQueen RL2, również o ugięciu 140 mm, zgodny ze standardem Boost.

 

 

To model zdecydowanie mało popularny, bo nowy. Nie sprawiał nam jednak żadnych problemów. Tym niemniej w seryjnej specyfikacji znalazł się Rock Shox Sektor RL.

 

 

Za kontakt z podłożem odpowiadają bardzo dobre opony Schwalbe Nobby Nic, o szerokości aż 2,8 cala, w najwyższej specyfikacji Evolution, pasujące do charakteru roweru.

 

 

Wspomaganie elektryczne zapewnia napęd Shimano Steps E8000 – najwyższy model producenta. Silnik ma moc maksymalną 250 watów (do zdecydowanie dość!).

 

 

Za sterowanie napędem elektrycznym odpowiadaja manetka, zamontowana po lewej stronie, taka sama jak w napędach Di2. Tu wybiera się tryb jazdy, czyli stopień wspomagania. Do dyspozycji są 4 pozycje, od wyłączonej, przez Eco, do Trail i Boost.

 

 

Podgląd funkcji zapewnia wyświetlacz obok kierownicy. Tu widać nie tylko prędkość, ale też stan baterii, wybrany tryb i inne praktyczne funkcje. Wyświetlacz wygląda znajomo dla fanów Di2 (jest praktycznie identyczny).

 

 

Za zasilanie całości odpowiada akumulator litowo-jonowy o pojemności 500 Wh. Przy okazji, napęd dzięki systemwi E-Tube można konfigurować za pomocą odpowiedniej aplikacji, łączącej się z nim przez Bluetooth. 

 

 

Silnik umieszczony jest centralnie, tuż obok znalazła się bateria, w sumie daje to nisko umieszczony środek ciężkości.

 

 

Rower napędzany jest zestawem 1×11 Shimano SLX.

Pełną specyfikację znajdziecie tutaj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Tutaj znajdziecie prezentację modelu Romet ERE 500 […]

trackback

[…] Prezentację roweru ERE 500 znajdziecie zaś tutaj […]

Translate »