Home Nowości Ups, nowy SRAM Red wyciekł znów…

Ups, nowy SRAM Red wyciekł znów…

0
10

Już w ubiegłym sezonie pojawiły się zdjęcia prototypowych manetek Reda, nowe zdjęcia zdają sie potwierdzać te przecieki. Mamy dobre i złe wiadomości, zależy z której strony patrzeć. Ze zdjęć wynika, że nadal będziemy mieli 12 (tylko) biegów z tyłu, ale cała grupa została poddana zabiegom odchudząjcym.

Skąd to wiemy? W sieci ktoś występujący na platformie X jako @MoBaohua umieścił kilka zdjęć, na tyle jednak dobrych, że można odczytać wiele detali. Nie ma korby i przerzutki przedniej, ale jest wszystko pozostałe. Ze zdjęć wynika przede wszystkim to, że generalnie gruba nie została poddana zmianom radykalnym, bo z tyłu mamy 12 przełożeń i tryb od 10 zębów – czyli jak do tej pory. jednocześnie wyraźnie widać, że przerzutkę odchudzono w wielu miejscach, dotyczy to zarówno mocowania do haka do ramy, elementów pantografu, jak i samych kółeczek. Te ostatnie zdają się przypominać kółka z ostatniej wersji napędów MTB Transmission. Zdecydowanie też nowy łańcuch jest typu Flattop i został pracochłonnie odchudzony, przez ażurowe ogniwa i puste sworznie. Poza niższą wagą otwiera to możliwości kombinowania go z grupami niższymi, gdzie występuje ten sam rodzaj łańcucha.

Odchudzone wyraźnie są też zaciski, jak i same tarcze, z agresywnie wycieniowanym pająkiem. Pod względem konstrukcji nie widać zmian – za to wszędzie mniej materiału. Czy SRAM szykuje się, żeby pobić rynkowe rekordy? Przypominam, że obecny Red AXS waży oficjalnie 2518 gramów, a ostatnia wersja bez tarczówek ważyła 1741 gramów. Wydaje się więc, że pomiędzy tymi dwoma liczbami jest trochę miejsca….

Najciekawsze od strony technicznej wydają się być same manetki, które zdecydowanie zmieniły kształt. Dźwignie są wyraźnie mniejsze z góry, ale same klamki dłuższe, jak też wychylone na zewnątrz. Także manetki zmiany biegów są inne – – większe i wyraźniej teksturowane. Co jest na samej klamce na górze? Tego akurat nie wiadomo. Faktem jest, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że sama zasada zmiany biegów pozostaje bez zmian.

Kiedy nowa grupa pokaże się na rynku? Produkty wyglądają na finalne, a w tym roku mamy Olimpiadę w Praryżu, więc zapewne w tym sezonie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »