Home Nowości Nowe pedały platformowe Hope F22

Nowe pedały platformowe Hope F22

0
586

Kierując się ideą nie podejmowania twórczego wysiłku bez dobrego powodu, firma Hope Technologies czekała ponad dekadę, aby zaktualizować swój „stary” i sprawdzony model pedałów platformowych F20. Wraz z przeprojektowaniem pojawia się również zmieniona nazwa F22. Wprowadzone modyfikacje są subtelne, ale znaczące, z myślą o poprawie wydajności i trwałości.

Platforma pedałów F22 ma zauważalnie inną formę, w porównaniu do F20 – z mniejszą ilością materiału i bardziej przestrzenną konstrukcją. Dzięki podwójnemu wklęśnięciu korpusu, uzyskanemu za sprawą pinów o różnej długości i zwężającemu się kształtowi, nowa budowa ma na celu maksymalizację kontaktu z butem, jednocześnie minimalizując ryzyko zawadzenia o przeszkody na szlaku.

Szczegóły konstrukcji F22

• Przeprojektowana platforma 

• Wklęsły, asymetryczny, zwężający się kształt 

• 11 pinów na stronę, regulowana długość 

• Takie same elementy wewnętrzne jak F20, oś CrMo 

• W pełni serwisowalne

• 2 lata gwarancji 

• 6 kolorów 

• Waga: 360 g/para (deklarowana) 

• Wyprodukowano w Barnoldswick w Wielkiej Brytanii 

• Sugerowana cena detaliczna: 145 GBP / 180 €

Po każdej stronie pedału znajduje się 11 pinów, o dwóch różnych długościach i z regulacją wysokości, aby jeszcze bardziej dostosować do stylu jazdy – użycie wyższych pinów na zewnętrznych krawędziach i krótszych pośrodku ma na celu zwiększenie wklęsłości. Jeśli chodzi o budowę, Hope utrzymał ten sam układ, co F20, używając trzech uszczelnionych łożysk maszynowych i jednej tulei IGUS, aby wszystko działało płynnie. Oś została nieznacznie przeprojektowana i jest teraz wykonana z poddanej obróbce cieplnej i platerowanej stali Cr-Mo o wysokiej wytrzymałości. Elementy wewnętrzne są uszczelnione w taki sam sposób, jak wszystkie inne pedały Hope i mają wytrzymać nawet najgorsze brytyjskie ulewy.

W pełni serwisowalny

Piny są wkręcane od wewnątrz, co oznacza, że demontaż powinien być nieco łatwiejszy, nawet po uszkodzeniu któregokolwiek o kamień. F22 są również dostarczane z zestawem tulejek redukcyjnych, które efektywnie skracają kolce, jeśli są one zbyt wysokie jak na Twój gust. Sześciokątny przekrój dłuższych pinów ma na celu zwiększenie ich wgryzania się w podeszwy butów, co skutkuje lepszą przyczepnością.

Pedał ma grubość 17mm na zewnętrznej krawędzi i 14 mm w środku. Sama platforma ma wymiary 105 x 111 mm, a jej powierzchnia użytkowa to 105 x 102mm.

Info: hopetech.com

Zobacz także

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »