Home Nowości Canyon Grizl premierowo wprowadza grupę XPLR i amortyzator RockShoxa

Canyon Grizl premierowo wprowadza grupę XPLR i amortyzator RockShoxa

0
329

Canyon Grizl wydaje się być jednym z pierwszych rowerów gravelowych, który został fabrycznie przemyślany i skonstruowany pod kątem kompletnej grupy gravelowej XPLR firmy SRAM i w dodatku jest dostępny

Rower wyposażony zosta… w kompletny, nowy, bezprzewodowy zestaw Force XPLR eTap AXS 1×12 oraz możliwość wyboru standardowego widelca z włókna węglowego lub nowego widelca RockShox Rudy Ultimate o skoku 20 mm. Karbonowy Grizl CF SLX 8 eTap może być pierwszą szansą na zapoznanie się z nowym zestawem XPLR. Dla przypomnienia – tak opisywaliśmy ten model, zecydowanie bardziej uniwersalny niż Grail.

Canyon Grizl CF SLX 8 eTap na SRAM XPLR


Wprowadzony na rynek wiosną tego roku karbonowy Canyon Grizl już otworzył się na więcej przygód w porównaniu do oryginalnego Graila, z większym prześwitem na opony do szerokości 50 mm, większą liczbą mocowań na koszyki na bidony i specjalnie zaprojektowanym zestawem toreb Apidura do pakowania rowerów. Teraz, oprócz mechanicznych napędów 1×13 Ekar oraz 1x i 2x GRX, SRAM oferuje także zupełnie nową rodzinę Force XPLR.

Więcej szczegółów na temat SRAM XPLR możecie przeczytać w naszej prezentacji w momencie premiery, ale wystarczy powiedzieć, że bierze to, co najlepsze z obecnych bezprzewodowych grup SRAM 1x i podnosi poprzeczkę do jazdy po szutrze. Dobry przykład to nowe przełożenie z ciasnym zestopniowaniem na wyższych biegach dla dobrej kadencji na szosie i większymi skokami na niższych , gdy potrzebne są lżejsze przełożeni, aby podjechać pod strome terenowe podjazdy.

Grizl XPLR – ceny i dostępność


Dostępne są dwie kompletne konstrukcje XPLR, obie z tą samą bezprzewodową przerzutką Force XPLR eTap AXS do jazdy po szutrach. Model Canyon Grizl CF SLX 8 eTap – dostępny tylko na niektórych rynkach – jest wyposażony w karbonową ramę i widelec Grizl, z nową przerzutką 1×12 SRAM Force XPLR AXS i zestawem karbonowych kół DT Swiss GRC 1400.

Amortyzowany Canyon Grizl CF SLX 8 eTap Suspension o wartości 23599 zł ma 30 mm skoku, widelec RockShox Rudy Ultimate z najlżejszym tłumikiem Charger Race Day i sprężyną SoloAir wewnątrz. Dodano do tego zestaw karbonowych kół Reynolds AR oraz wyginający się wspornik siodła VCLS.

Oprócz tego dostępne są modele oznaczone Suspension, bez napędu XPLR, ale z amortyzatorem Rudy – cena startuje od 14999 zł za wersję na GRX 2×11, dostępna jest też wersja damska.

Sztywny rower ma być dostępny w ciągu najbliższych kilku tygodni (prawdopodobnie w ograniczonej liczbie), podczas gdy wersja z nowym widelcem RockShox Rudy będzie dostępna później, w 2021 roku, około października

Info: Canyon.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »