Home Nowości CeramicSpeed OSPW X to wózek za 669 USD do przerzutek Transmission SRAMa

CeramicSpeed OSPW X to wózek za 669 USD do przerzutek Transmission SRAMa

0
13

Macie problem z prezentem na Mikołajki lub Święta, a Wasza Najważniejsza Osoba na Świecie ma fioła na punkcie rowerów? Zapewne doceni wózek CeramicSpeed OSPW X, z wieczystą gwarancją i technologią Aktywnego Usuwania Zanieczyszczeń. Uczucia nie mają ceny, więc te 669 USD to przy tym przecież orzeszki.

Podobnie jak inne wózki CeramicSpeed OSPW (to skrót od angielskich over-sized pulley wheel), tu także mamy do czynienia z powiększeniem kółek w stosunku do oryginału, co ma poprawiać wydajność napędu przez obniżenie tarcia i jego trwałość. Dlaczego? Za sprawą powiększenia kółek łańcuch mniej „się zgina” mówiąc obrazowo, a to przekłada się bezpośrednio na zmniejszone opory napędu.

Nadal jednak w całości najciekawsze jest coś, co nazwano „Active Debris Removal” – czyli Aktywnie Usuwania Zanieczyszczeń. To w gruncie rzeczy dodatkowa osłona na kółku od przerzutki.

Paul Sollenberger, manager produktu w CeramicSpeed, wyjaśnia: „ADR składa się z dwóch głównych części. Na każdej powierzchni kółka znajduje się precyzyjnie ukształtowana osłona ze stali nierdzewnej, która znajduje się na wewnętrznej bieżni łożyska i nie obraca się. Druga część to unikalny kompozytowy materiał poliamidowy wzmocniony włóknami, taki sam jak profil zęba, który jest formowany jako część samego kółka ze stopu Alpha. Materiał przechodzi przez otwory w tarczy, zapewniając, że jest ona zamocowana na miejscu i nie będzie się obracać ani odłączać od kółka. Kierunkowy profil z łopatkami obraca się wraz z kółkami i stanowi „aktywną” część oczekującej na opatentowanie technologii Active Debris Remover. Łożysko jest wciśnięte w metalową część tarczy Alpha, aby zapewnić bezpieczne dopasowanie”.

Zrozumieliście dokładnie, jak to działa? Ja też nie. W każdym razie ma aktywnie usuwać zabrudzenia w trakcie ruchu. A tym samym wózek – w domyśle także napęd – powinny pracować wiecznie.

Dla porządku dodać wypada, że duże kółka Alpha (14/20 z, w SRAMie jest to 14/16 z) wykonane są z kompozytu wzmacnianego włóknami, same w sobie także mają wytrzymywać dłużej niż wszystkie konkurencyjne. Podobno wózek wymaga minimalnego serwisu, 2-3 razy do roku, wszystkie elementy objęte są wieczystą gwarancją. CeramicSpeed OSPW X pasuje tylko do przerzutek Transmission i waży 110 gramów.

O tym, jak powstawał produkt dla samców/samic Alfa – nie wiem, skąd to skojarzenie, sorry – możecie zobaczyć w filmie poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »