Home Nowości Rheintritt Ruffy full typu zrób to sam

Rheintritt Ruffy full typu zrób to sam

2
2037

Szansa, że słyszeliście o marce z Dusseldorfu jest niewielka, ale warto zapamiętać tę nazwę, bo jest szansa, że spełni wasze marzenia. Rheintritt, należący do Philippa Mikikisa, oferuje bowiem zestaw, który pozwala każdemu zbudować ramę stalowego fulla.

„Pardon my German” – opis firmy Rheintritt brzmi „fertigt nachhaltige Maßrahmen und Fahrräder nach Kundenwunsch. Außerdem erledigt er Reparaturen, Anpassungen und Umbauten eurer Fahrräder.” Co w tłumaczeniu na bardziej zrozumiały dla nas język oznacza „produkuje trwałe, niestandardowe ramy i rowery zgodnie z życzeniami klientów. Wykonuje również naprawy, regulacje i konwersje rowerów.”

Rheintritt to jeszcze jedno moje odkrycie z imprezy Bespoked z Drezna. O co chodzi z modelem Ruffy? Jest to projekt, nad którym Phil pracował wraz z grupą wielbicieli stalowych ram z jednego z niemieckich forum MTB. Ta ekipa nazywa siebie „Rudel”, co oznacza „paczka” czy też „stado”. Ruffy to skrót od „Rudelfully” – czyi full tej paczki – i jest to stalowy rower w pełni zawieszony ze skokiem 120 mm.

Phil oferuje ramę w trzech różnych wersjach

1. Całkowicie wykończona z tylnym amortyzatorem – 3000 Euro

2. Samemu można zbudować własną ramę na kursie budowania ram – 3500 Euro

3. Można kupić wszystkie rury i części CNC za rozsądną cenę, na wypadek gdyby ktoś chciał zbudować ramę samodzielnie – 1600 Euro

Geometria jest umowna, tzn. można ją dobrać, bo da się wybrać wartości takie reach, stack, kąt główki, długość rury podsiodłowej. Skok tyłu wynosi 120 lub 130 mm, a widelec powinien mieć od 130 do 150 mm. Stała jest długość tyłu 442 mm.

Pierwsze ramy mają być gotowe w styczniu 2024.

Zainteresowani? rheintritt.nrw/Ruffy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
7 miesięcy temu

Hmmm Mielec od dawna oferuje ramy typu full suspension na zamówienie. https://bikemielec.com/na_zamowienie.php
Istotną zmianą tutaj jest możliwość uczestnictwa w kursie, ale to też dla ograniczonej liczby odbiorców.

Translate »