Home Imprezy Zawody dla młodych w Istebnej 

Zawody dla młodych w Istebnej 

0
416

W najbliższą niedzielę  – czyli 17 września – w Istebnej odbędą się zawody rowerowe „Riders Lodge Pumptrack Race”. Event został stworzony z myślą o najmłodszych pasjonatach jazdy po pumptracku bo to właśnie oni będą mogli w nich wystartować. Bez wątpienia nie zabraknie radości, satysfakcji i dozy adrenaliny. Młodzi adepci będą mogli sprawdzić swoje możliwości razem ze swoimi rówieśnikami. 

To świetna okazja na zdobycie cennych doświadczeń i spełnienie marzeń o stanięciu na podium jak prawdziwy zwycięzca. 

Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale i puchary za zdobyte miejsca. 

Event przyciągnie sporą grupę osób ze środowiska rowerowego. Uczestnicy i ich rodzice będą mieli możliwość przetestowania najlżejszych  na rynku rowerów MTB oraz tych na dłuższe wyjazdy, czyli rowerów elektrycznych. Nie zabraknie również osoby, która jest autorytetem dla wielu sportowców, czyli Inki Januły. Utytułowana zawodniczka dwa razy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Downhillu, warto zaznaczyć, że jest ambasadorką marki Suunto. 

Uczestnicy będą mogli walczyć o jak najlepsze czasy w 7 kategoriach wiekowych – chłopców i dziewczynek w rocznikach od 2007 do 2019.

Aby wziąć udział w zawodach należy zapisać się poprzez link  https://www.race-timing.pl  oraz uiścić opłatę startową w wysokości 30 złotych. Kolejność zgłoszeń ma decydujący wpływ, bo limit uczestników wynosi 100 osób. Zawody odbędą się na asfaltowym torze pumptrackowym, dlatego organizator w regulaminie zwraca szczególną uwagę, aby uczestnicy przez wzgląd na bezpieczeństwo mieli założone kaski typu full face. 

Tegoroczne zawody rowerowe “Riders Lodge Pumptrack Race” organizowane są przez Stowarzyszenie EcoSport z Bielska-Białej przy współpracy z Enduroprinceski w zakresie sportowym oraz tytularnym wsparciu firmy Riders Lodge. To już druga edycja w tym roku. Poprzednia odbyła się 27 sierpnia w Bielsku-Białej. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »