Home Nowości MoonBikes Snowbike to nie rower ale #winteriscoming

MoonBikes Snowbike to nie rower ale #winteriscoming

0
458

MoonBikes Snowbike nie jest rowerem, co nie przeszkadza chcieć się nam na nim przejechać. Ma kierownicę i… jeździ po śniegu, a tak się składa, że ten zaczął właśnie padać.

MoonBikes Snowbike to lekki elektryczny skuter śnieżny

MoonBikes Snowbike, w porównaniu z tradycyjnym skuterem śnieżnym zasilanym paliwem, jest trzykrotnie lżejszy. Jest też 3x mniejszy. Oznacza to, że powinien z łatwością poruszać się po miękkim śniegu o głębokości do 30 cm i podjazdach o nachyleniu do 40%. Przychodzą wam do głowy stok narciarskie? MoonBikes twierdzi, że można go także załadować na platformę na haku z tyłu samochodu, zamiast przyczepy.

Ale co najważniejsze, ta maszyna śnieżna jest o niebo cichsza od klasycznych skuterów i nie zanieczyszcza środowiska!

„Moim celem było wykorzystanie mojego doświadczenia jako inżyniera lotniczego, aby stworzyć unikalny sposób na odkrywanie zimy za pomocą ultralekkiego pojazdu elektrycznego, który jest łatwy w użyciu, cichy, zrównoważony, a przede wszystkim daje radość z jazdy” – komentuje założyciel i dyrektor generalny Nicolas Muron. „Jeśli możemy zmniejszyć emisję skuterów śnieżnych i pojazdów terenowych na ścieżkach i drogach i przejść do bardziej świadomej ekologicznie opcji, to jest to krok we właściwym kierunku”.

Detale techniczne MoonBikes Snowbike

W Snowbike’u zastosowano amortyzowaną przednią nartę, połączoną z widelcem amortyzowanym oraz tradycyjny tylny napęd gąsienicowy, który zapewnia prowadzenie podobne do e-bike’a, a z tyłu moc zbliżoną do motocyklowej. Całość napędzana jest silnikiem elektrycznym Bosch o mocy 3 kW/170 Nm, z napędem bezpośrednim cichszym niż jakikolwiek napęd łańcuchowy lub pasowy.

Czas pracy na jednym wbudowanym akumulatorze wynosi 1,5 godziny lub 30 km – nawet w temperaturach poniżej zera. Można go jednak podwoić dzięki opcjonalnej konfiguracji z dwoma akumulatorami.

Waga bazowa to 87 kg – nie jest to waga lekka jak na rower, ale lekka jak na motocykl lub ultralekka jak na skuter śnieżny. Posiada również mocny reflektor LED do jazdy nocnej i 4-tłoczkowy tylny hamulec tarczowy MTB, aby kontrolować prędkość.

Ile kosztuje MoonBikes Snowbike?

Pierwsza partia oryginalnych rowerów Snowbike wyprzedała się super szybko, ale wkrótce będzie można kupić kolejne. Obecnie 200 sztuk limitowanej edycji Black Snowbike jest dostępnych w przedsprzedaży 10680 €.

Info: moonbikes.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »