Home Nowości Specialized wprowadza na rynek trzy nowe rowery elektryczne Turbo

Specialized wprowadza na rynek trzy nowe rowery elektryczne Turbo

0
1654

Specialized wprowadza na rynek trzy nowe rowery elektryczne nazwane Turbo. Modele Turbo Vado, Como i Tero to następna generacja rowerów elektrycznych Turbo, dostępnych na całym świecie od 21 września. 

Specialized zaprezentował następną generację rowerów elektrycznych: Turbo Vado, Turbo Como i Turbo Tero. Te trzy nowe rowery są najnowszymi dodatkami do rosnącej linii rowerów elektrycznych klasy premium, jak określa je amerykańska firma. Bazując na prawie 50 latach innowacji, Specialized zaprojektował nowe Vado, Como i Tero od podstaw. Rowery są w pełni zintegrowane i inteligentniejsze niż wcześniej, oferując większą funkcjonalność dzięki aktualizacjom oprogramowania, które poprawiają bezpieczeństwo i ochronę. Nowe rowery elektryczne Turbo mają być cichsze, mocniejsze i bezpieczniejsze, doskonale nadawać się dojazdów do pracy, treningów i przeżywania przygód. 

Jak donoszą materiały PR, Specialized opracował swój pierwszy rower elektryczny w 2009 roku. „Z każdym kolejnym rowerem jeden cel pozostawał niezmienny: sprawić, by jazda na rowerze elektrycznym była tak naturalna, jak na „zwykłym” rowerze o większej mocy. Dzięki połączeniu z aplikacją Specialized Mission Control App, rowerzyści jeżdżą dalej i dłużej, pokonali już ponad osiem milionów kilometrów w ponad 140 krajach na całym świecie.  Miliony aktywnie odkrywają na nowo znaczenie roweru Wolność, prędkość i radość, jakie daje rower elektryczny, czynią go najpopularniejszym pojazdem elektrycznym w następnej dekadzie.”

Specialized Turbo – lepszy, bezpieczniejszy i trudniejszy do ukradzenia

Każdy rower Specialized Turbo jest zbudowany od podstaw i zoptymalizowany dzięki oprogramowaniu. Dzięki nowemu sterownikowi MasterMind, zintegrowanemu komputerowi Specialized i mózgowi rowerów Turbo, rowerzyści mają teraz dostęp do nowego oprogramowania, które zapewnia bezpieczeństwo na drodze i poza nią. 


Spraw, by kradzież stała się bezcelowa: użytkownicy mają do dyspozycji Turbo System Lock, aby odstraszyć potencjalnych złodziei rowerów. Aplikacja Mission Control firmy Specialized może teraz wyłączyć silnik roweru i aktywować alarm z czujnikiem ruchu. Po zablokowaniu silnik nie może być ponownie włączony – chyba że przez właściciela. 

Zwracaj uwagę na samochody: W wybranych rowerach i modelach, MasterMind integruje umieszczony z tyłu czujnik radarowy Garmin z wizualnymi, dźwiękowymi i dotykowymi alertami o względnej odległości i prędkości, gdy ruch uliczny zbliża się na odległość do 140 metrów. 


Trzy modele Turbo


Vado to pojazd do codziennych dojazdów do pracy, szybkich treningów i dłuższych niż planowane przygód. Druga generacja Vado to e-rower Specializeda z przeprojektowaną geometrią, która zapewnia rowerzystom łatwiejsze manewrowanie, a tym samym pewniejszą jazdę. 

Como to wygodny rower elektryczny, o najniższej dostępnej na rynku ramie, który ułatwia wsiadanie i rozpoczynanie jazdy. Bardziej wyprostowana pozycja zmniejsza nacisk na ręce i górną część ciała rowerzysty, pozwalając mu wygodnie skupić się na drodze przed sobą. 

Tero jest stworzony do eksploracji każdego terenu. Wygodna i wyprostowana pozycja Tero umieszcza rowerzystę między kołami, co zapewnia optymalną kontrolę, a w rezultacie zrównoważone, budzące zaufanie prowadzenie niezależnie od terenu.

Rowery Turbo Full Power wyposażone są w silnik 2.2 Specialized i wyświetlacz MasterMind Turbo Control Display, które zapewniają moc w trzech trybach prędkości. Zintegrowany kontroler reaguje na nacisk na pedały, co skutkuje intuicyjnym wzmocnieniem – nawet czterokrotnym zwiększeniem mocy, jaką rowerzysta wkłada w pedały – z naturalnym odczuciem. 


Rowery Vado, Como i Tero wytrzymują obciążenie 27 kg na tylnym bagażniku i są przystosowane do wszystkiego – od codziennych dojazdów do pracy, przez dojazd do szkoły, po przewożenie sprzętu. Nowe rowery są również kompatybilne z dziecięcymi fotelikami rowerowymi i są przystosowane do ciągnięcia przyczepki z osią przelotową. Rowery Turbo posiadają również funkcję wspomagania chodzenia, dzięki czemu, niezależnie od obciążenia, użytkownik może łatwo i wygodnie prowadzić w pełni załadowany rower, nawet pod górę. 

Vado, Como i Tero są dostępne w trzech różnych modelach (3.0 – 5.0) z wewnętrzną piastą wielobiegową i przerzutkami. Ceny wahają się w zależności od modelu.


Kask Mode i sakwa Tailwind

Wraz z trzema nowymi rowerami wprowadzane są na rynek nowy kask Mode i nowa sakwa Tailwind. Poza eleganckim wyglądem kask Mode jest wyposażony w pełni regulowany system dopasowania, ukrytą wentylację oraz wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami (MIPS). Mode otrzymał również rygorystyczny certyfikat e-bike oraz najwyższą możliwą ocenę Five Star Virginia Tech® Helmet Rating™. Nowy Tailwind został zaprojektowany z myślą o aerodynamice. Forma, funkcja i styl sakwy mają na celu zmniejszenie oporu powietrza i zużycia baterii. Dla miłośników stylu, sakwy Tailwind można łatwo zamontować na tylnych bagażnikach rowerów Vado, Como i Tero. 


Info: specialized.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »