Poprawiony Hope Tech HB.130 i limitowane edycja FR

Nowa specyfikacja, nowy model i nowe opcje customowe. HB.130 jest drugim rowerem pochodzącym z Hope's Barnoldswick Factory i dziś producent oficjalnie wprowadza szereg zmian do specyfikacji i modeli swojego sprzętu. 

W pierwszym roku produkcji firma Hope wyprodukowała i sprzedała ponad 250 sztuk HB.130, co w żadnym wypadku nie jest dużą liczbą, ale dla ręcznie wykonanej maszyny wyprodukowanej w Wielkiej Brytanii jest to imponujące.

 

Model 2021 ma być najlepszą w historii wersję HB.130 dzięki nowemu zawieszeniu od Foxa, DMR Deathgrips i napędowi SRAMa. Hope zachowało skoki 140/130 mm z przodu i z tyłu, koła 29  i nowoczesne geometrię trailpwą. Jest to oczywiście rower Hope, więc znajdziecie w nim również pełne uzbrojenie z komponentów Hope.

 

HB.130 FR - fabryczna replika teamówki

 


HB.130 FR jest zbudowany według tej samej specyfikacji, co rowery na których jeździ fabryczny team i zawiera widelec Ohlins M2 oraz amortyzator TTX Coil. Replika FR jest dostępna w ograniczonej ilości ze względu na czas potrzebny do wyprodukowania każdej z nich, więc należy się spodziewać nieco dłuższego czasu realizacji zamówienia.

 

 

 

 

Aktualizacje i modyfikacje


Mullet Upgrade

 

HB.130 może być teraz oficjalnie budowany w konfiguracji mullet, dzięki fabrycznemu zestawowi zaaprobowanemu przez fabryczny team. W zestawie znajduje się zmieniony łącznik zawieszenia (rocker), odpowiednie koło Fortus 26w 27,5 oraz opona Maxxis High Roller. Zestaw z kołem 29 cali z przodu ma pozwalać użytkownikoiw na większą kontrolę i zwrotność na ciasnych i krętych trasach, przy zachowaniu tej samej pozycji pedałowania.


Rozstaw piasty tylnej

 

Zespół projektowy wysłuchał opinii klientów i podjął decyzję o zmianie rozstawu piasty HB określonego jako 130 x 17 na standard przemysłowy 148 x 12, zdecydowanie bardziej popularny. Jak podkreśla Hope nie daje to żadnych korzyści pod względem osiągów, oznacza topo prostu, że jeśli właściciel będzie miał problem w podróży, łatwiej będzie mu zamontować standardowe koło i cieszyć się resztą podróży.


Każde HB.130 jest budowane na zamówienie i zazwyczaj zajmuje około 4-5 tygodni, aby je dostarczyć. Rowery 2021 są teraz dostępne na przedsprzedaży, a pierwsze rowery mają być dostarczone na początku listopada.

 

Gama Hope HB.130 jest dostępna bezpośrednio w fabryce lub poprzez naszą sieć dealerów.

 

Info: hopetech.com

Komentarze do artykułu