Test: zestawy Tygu Rover i Tygu Rover Trail

Dwóch różnych zestawów Tygu plus dodatki (w postaci skarpet i rękawiczek) używamy od kilku miesięcy. Czas na podsumowanie!W obu, choć kolory są różne, koszulki Rover były identyczne. Producent określa materiał, z którego są wykonane, jako XFlex, co sugeruje jego rozciągliwość. Zgodnie z zapewnieniami są bardzo elastyczne. Dodatkowo materiał jest bardzo cienki, sprawdza się w upalne dni, ponieważ przypomina gęsto tkaną siatkę. Praktyczny detal, z tyłu na dole ukryto kieszonkę na drobiazgi, zapinaną na zamek błyskawiczny, wszyty z prawej strony. Kieszeń jest duża, sama w sobie mogłaby być mniejsza, wspomniana elastyczność sprawia, że nie ma sensu przewożenie w niej cięższych i dużych przedmiotów. Bez nich docenia się szczególnie lekkość koszulki.

 

 

Pod kątem upałów z dwóch dostępnych wersji lepiej dobrać spodenki Rover w wersji Trail, czyli lżejszy wariant (powyżej). W nich cienki materiał jest równie elastyczny. Dodatkowo przewiewność poprawiają otwory w kroku i z tyłu. Dwie kieszenie mają dobrą głębokość, bezpiecznie mieści się telefon, w pasie dodatkowa regulacja rzepami pomaga w dopasowaniu. W sumie dostajemy uniwersalne, lekkie spodnie, przydatne pod kątem turystycznym. Drugi wariant spodenek Rover (poniżej) to już zdecydowanie propozycja enduro lub bikeparkowa. Materiał jest ten sam, ale konstrukcja inna. Mniej jest otworów wentylacyjnych, za to doszły dwie kieszenie z boku zapinane na zamek. Spodnie są też bardziej rozbudowane w pasie, ale nie zapomniano o regulacji na rzepy oraz wykończeniu dłuższych niż w wersji Trail nogawek do współpracy z nakolannikami. Ważne, że w obu przypadkach materiał ma właściwości odpychające wodę, byle deszcz czy błoto nie sprawi, że będziemy od razu przemoknięci. Ważna uwaga przy doborze rozmiarów! Koszulki są typowe, np. M to M, ale spodenki zdecydowanie większe, niż sugeruje rozmiarówka! Podpowiadamy dobór mniejszego rozmiaru niż zwykle. Mieliśmy do przymiarki sąsiednie rozmiary i tak będzie najwygodniej.

 

 

Do zestawu można też dobrać skarpety Ride (55 zł, dwa rozmiary) z antybakteryjnego materiału, to bardzo dobry, solidny produkt. Po wielu praniach wyglądają jak nowe. Najnowsza generacja rękawiczek (99 zł, 4 rozmiary, rozmiarówka typowa) również przypadła nam do gustu. Są cienkie i dobrze wentylowane, pozwalają wyczuć kierownicę, a specjalne wykończenie na palcach ułatwia obsługę telefonu. Nawiasem mówiąc - obecnie brak podobnego wykończenia dyskwalifikuje rękawiczki, bo kto nie robi zdjęć podczas rowerowych wypadów? Mała rzecz, a cieszy!

 

Plusy i minusy

 

+lekka i elastyczna koszulka, dodatkowa kieszonka ułatwia transport drobiazgów

+praktyczne dodatki 

-przesunięta rozmiarówka spodenek

 

Ceny

 

Tygu spodenki Rover Trail/Rover, 269/279 zł;

koszulka Rover 189 zł, 

 

Więcej informacji: gotygu.com

 

Komentarze do artykułu