Bike Maraton Miękinia 2019

Bike Maraton otwiera sezon 2019. Miękinia czeka na was 13 i 14 kwietnia! Inauguracja cyklu maratonów MTB nastąpi w sobotę, niedziela upłynie na szosie – Szosowy Klasyk Miękinia też jest już gotowy do startu. Zapowiada się znakomita frekwencja i miła niespodzianka. W tym roku w Miękini ponownie wydarzy się coś, co tę lokalizację wyróżnia – medale dla wszystkich finisherów Bike Maratonu! 

 

Właśnie w Miękini, pierwszy raz w tym roku, przetestujemy nową formułę Bike Maratonu. W tym sezonie mamy cztery dystanse i oddzielne starty dla poszczególnych grup. To na pewno będzie mała rewolucja, ale wydaje się, że jej założenia idą w dobrym kierunku. Te pomysły są zresztą zbieżne z wynikami ankiety, którą organizatorzy skierowali do uczestników po zakończeniu ubiegłego sezonu.

Zatem: trzy, dwa, jeden, start!

 

O 10:00 ruszy dystans GIGA (w Miękini będzie to 71 km, z przewyższeniem 700 m)

O 11:00 ruszy wspólnie CLASSIC (31 km, 265 m) i MEGA (51 km, 490 m). I tylko w przypadku tych dwóch dystansów będzie możliwość zmiany/wyboru dystansu w trakcie wyścigu (rozjazd po 27 km, limit czasu 2 h 30 min.)

O 11:30 ruszy FUN (19 km, 130 m)

 

Zniknęło więc MINI, a pojawił się FUN – naprawdę krótki i naprawdę łatwy. CLASSIC to propozycja dla tych, którzy w poprzednich latach czuli niedostatek kilometrów, a nie chcieli za bardzo rywalizować na dystansie MEGA. Tu wszystko, mniej więcej, zostaje po staremu, tak jak na GIGA – wyścigu dla elity i najmocniejszych kolarzy. Rozdzielenie startów to mniejszy tłok w sektorach startowych, mniej nerwów, więcej czasu przed startem i mniejsze korki na pierwszych kilometrach, a oferta dystansów powinna trafić do większej grupy uczestników. Również takich, którzy do tej pory unikali sportowej rywalizacji. Może więc czas na FUN podczas Bike Maratonu?

Najmłodsi – jak najbardziej! Sonko Kids Bike Maraton czeka również na nich. Ta rywalizacja rozpocznie się po starcie dystansu FUN. Poza tym – jak zwykle w Miękini – duże EXPO, sporo atrakcji dla dużych i małych, loteria fantowa „Jedziemy z pomocą” i losowanie nagród, pokazy trialu i duża dawka pozytywnej kolarskiej energii.

 

I jeszcze jedna ważna rzecz – w Miękini, w dniu wyścigu, organizatorzy nie przyjmują zgłoszeń. W biurze zawodów będzie można odebrać  tylko numer startowy i pakiet.

Biuro zawodów będzie czynne już w piątek (stadion, ul. Sportowa w Miękini) w godz. 16:00 – 21:00. W sobotę biuro pracuje od 8:00.

 

https://bikemaraton.com.pl

 

 

Komentarze do artykułu