Enduro MTB Series 2019

Sezon 2019 przynosi sporo zmian w cyklu Enduro MTB Series. Każda z edycji będzie miała inną formułę rywalizacji! Organizatorzy nie przewidują w związku z tym klasyfikacji generalnej. Zapraszamy do Rabki, Przesieki i Srebrnej Góry! 

 

PIERWSZE W POLSCE ZAWODY DWUDNIOWE

TREK Enduro MTB Series, 22-23 CZERWCA 2019, RABKA-ZDRÓJ 

 

Wreszcie doczekaliśmy się w Polsce zawodów rodem z EWS (Enduro World Series), w ramach których rywalizacja potrwa 2 dni. A to za sprawą podjęcia współpracy z ekipą Eskimoo Racing oraz przychylności władz Rabki-Zdroju. Miejscowi riderzy świetnie znają tamtejsze szlaki i samodzielnie wytyczone ścieżki. Będzie więc z czego wybierać, tak by zaserwować uczestnikom kilka bardzo konkretnych Odcinków Specjalnych. Wstępnie pierwszy dzień rywalizacji odbędzie się w formule on-sight, zaś drugi na wcześniej opublikowanej trasie. Ponadto w niedzielę organizatorzy zapowiadają miniwyścig dla najmłodszych. Na wszystkich uczestników oraz kibiców czekać będą rowery testowe marki TREK. Zapisy na imprezę wystartują najwcześniej w kwietniu i podobnie jak w latach poprzednich będzie to rejestracja z podziałem na grupy startowe. Datę imprezy wybrano celowo w terminie „długiego” weekendu czerwcowego (wolny czwartek 20.06.) oraz początku wakacji, tak by móc zaprosić do Rabki-Zdrój całe rodziny. 

 

 

WALKA Z CZASEM W KARKONOSZACH

Enduro MTB Series, 13 LIPCA 2019, PRZESIEKA (Gmina Podgórzyn)

 

Organizatorzy cyklu nie kryją sentymentu do tej lokalizacji, to tutaj zaczynali swoją organizacyjną przygodę w 2004 roku mistrzostwami cross country! Tym razem w Przesiece czeka Was wyjątkowa impreza, będąca połączeniem walki o cenne sekundy z tzw. „enduro bez spiny”. Rywalizacja odbędzie się na dwóch odcinkach specjalnych, ale każdy z zawodników będzie mógł przejechać je dowolną liczbę razy, w wyznaczonych godzinach otwarcia (np. 10:00 do 16:00). Oczywiście niezbędnym minimum będzie ukończenie po jednym przejeździe każdego z OS-ów. Uczestnicy wyruszą z miasteczka zawodów (ośrodek Markus) z mapą w ręce na pierwszy przejazd on-sight. Ale każdy kolejny będzie już powtórzeniem, a więc walką o lepszy czas, korektą popełnionych błędów, wybraniem lepszej linii przejazdu, wolniejszym tempem na dojazdówce dla zregenerowania sił albo godzinnym odpoczynkiem w miasteczku zawodów (gdzie do dyspozycji uczestników będzie bufet regeneracyjny OSHEE oraz strefa serwisowa). Zwycięży osoba z najniższą sumą czasów najlepszych przejazdów na OS1 i OS2. Wieczorem tradycyjnie odbędzie się impreza tematyczna, a dla wytrwałych nocna jazda z możliwością testowania oświetlenia. Z kolei w niedzielę zapraszamy na testy rowerów Whyte i szkolenie techniki jazdy z ekipą Whyte Racing.

 

 

DESER DLA FANÓW RACINGU

Enduro MTB Series, 31 SIERPNIA 2019, SREBRNA GÓRA (Gmina Stoszowice) 

 

Na ostatnią edycję Enduro MTB Series zapraszamy do Srebrnej Góry. Po niewątpliwym sukcesie zeszłorocznych Mistrzostw Polski grzechem byłoby nie wrócić do ścigania na tych świetnych trasach. W tym roku bez rangi MP, za to z równie dużym – jeśli nie większym - zaangażowaniem ze strony Gminy Stoszowice, ekipy PM Bike Experts oraz firmy Kordas (fundatora m.in. okazałych statuetek dla zwycięzców). Przebieg OS-ów podany zostanie kilka tygodni przez zawodami, jednak już teraz możemy zdradzić, że będzie on bardzo zbliżony do zawodów z 2018 roku. Kto przeżyje wieczorne afterparty, będzie mógł w niedzielę przetestować m.in. rowery Whyte oraz podszkolić swoje umiejętności.

 

Z racji organizacji każdej z edycji w innej formule organizatorzy nie przewidują w tym roku klasyfikacji generalnej. Jest jednak plan, aby dekorować na każdym wyścigu pierwsze trójki open wśród mężczyzn (poza grupami wiekowymi czy sprzętowymi). W ramach cyklu ponownie odbędzie się też Akademicki Puchar Polski, który wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapraszamy więc do udziału studentów i pracowników uczelni.

 

Ponadto wraca stara forma zapisów, czyli osobno na każdą z edycji, bez możliwości zapisania się wcześniej na wszystkie trzy.

– Biorąc sobie do serca wyniki ankiety i Wasze sugestie, wydłużymy czas zapisów z obniżonym wpisowym. Kwotę wpisowego podniesiemy dopiero na kilka dni przez imprezą – mówi Grzegorz Miedziński. 

Dotarły do nas też słuchy o większej liczbie startujących obcokrajowców, którzy przyjadą na zaproszenie organizatorów. Ograniczymy też ilość sekcji płaskich i podjazdowych, co jednak nie znaczy, że będzie tylko w dół – nasz pomysł na enduro to wszechstronność zawodników, a zatem również ich kondycja i wydolność – dodaje Miedziński.

 

#1 – 22-23 CZERWCA 2019 – RABKA-ZDRÓJ

#2 – 13 LIPCA 2019 – PRZESIEKA

#3 – 31 SIERPNIA – SREBRNA GÓRA

 

Aktualne informacje znajdziecie na: www.facebook.com/EnduroMTBseries