Bike Maraton Miękinia 2019! Nie ma złej pogody na MTB!

Ściganie w Miękini zainaugurowało dziewiętnasty sezon Bike Maratonu. Większość zgłoszonych zawodników stawiła się na starcie, przewidując, że pogoda nie będzie ich największym sprzymierzeńcem. Chmury i trzy stopnie powyżej zera nie zachęcały do walki o podium...Miękinia 2019 

 

 

 

 

Na starcie głównego dystansu (GIGA) stawiła się praktycznie cała czołówka polskich maratończyków z aktualnym mistrzem Polski Dariuszem Batkiem (CST 7r MTB Team) na czele. Można było się domyślić, że walka o czołowe lokaty w Miękini będzie się toczyć między teamem Batka a JBG CryoSpace i tak się właśnie stało. O ostatecznej kolejności na podium zadecydowały trzy setne części sekundy. Wygrał Karol Rożek, od tego sezonu jeżdżący w CST, przed Mariuszem Michałkiem (JBG CryoSpace). Trzecie miejsce zajął Mateusz Nieboras (JBG CryoSpace).

 

Zmiana barw teamowych i zmiana dystansu na dłuższy pomogła chyba również w zwycięstwie w rywalizacji pań. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) pokonała dystans GIGA jako pierwsza. Druga była Karolina Cierluk (Real 64-sto) – tu o kolejności decydowały zaledwie dwie sekundy. Trzecia była Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team).

 

 

 

Bike Maraton 2019 – cztery dystanse

 

Dystans GIGA (71 km) wystartował  o godz. 10:00, dystans MEGA (51 km) i będący tegoroczną nowością CLASSIC (31 km) wyjechały na trasę godzinę później. Pierwszy na MEGA był Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM-Team), drugi Michał Glanz (Warszawski Klub Kolarski), a trzeci Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM-Team). Panie: Rita Malinkiewicz (SUP Lifting Bugla Bike Service) pierwsza, Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team) druga, Elwira Kuziel (BNP Paribas) trzecia.

CLASSIC open: 1. Jan Karasek (RK Aluminium Konin), 2. Adam Wąsowicz (Mitutoyo AZS Wratislavia), 3. Grzegorz Kubaczka (www.ag-architekci.pl). Kobiety: 1. Dominika Niemiec (Eroe Racing Team), 2. Tatiana Gromada (Grupa Kolarska Gliwice), 3. Marta Wesołowska (Vet on Bike).

 

Czwarty dystans Bike Maratonu 2019 to zabawa na dystansie FUN (w Miękini 19 km), choć oczywiście i tu nie da się uciec od rywalizacji sportowej i walki o zwycięstwo. FUN wystartował o 11:30. W klasyfikacji open najszybszy okazał się Andrzej Apanasewicz (MTB Walim), drugi był  Mateusz Kłosowicz (KS Stomil Poznań), a trzeci Jacek Kalinowski (Jacotbikes).

Wśród kobiet na mecie jako pierwsza pojawiła się Katarzyna Błauciak (UKS Kusy Bardo) przed Ludmiłą Kowalewską i Natalią Sitek (Cyklo Grupa).

 

Jak zwykle w Miękini na mecie czekały na wszystkich medale, szatnie i prysznice w pobliskiej szkole, wesołe miasteczko i liczne atrakcje. Duża strefa expo, branżowi i sportowi wystawcy, serwis, Sonko Kids Bike Maraton dla najmłodszych i fantastyczny pokaz trialu w wykonaniu czeskiego teamu trialshow.cz.

 

 

 

Tymczasem Zdzieszowice już na horyzoncie!

Do zobaczenia!

 

https://bikemaraton.com.pl/miekinia/wyniki/

https://bikemaraton.com.pl

Komentarze do artykułu