Home Testy Części Zestaw kół DT Swiss 350 CL Straightpull XR331 29”

Zestaw kół DT Swiss 350 CL Straightpull XR331 29”

0
1020

 

W skład zestawu weszły piasty DT Swiss 350 CL Straightpull, obręcze DT XR331 Asy 29″, szprychy Sapim CX Ray (56 szt.), nyple aluminiowe Sapim oraz zestaw bezdętkowy – taśmy i wentyle (od razu zamontowane).

 

 

Wybraliśmy mocowanie Centerlock do tarcz hamulcowych

 

 

Oraz klasyczna oś 15 mm z przodu. Nie Boost tym razem – ze względy na standardy osi w rowerach, w jakich miały jeździć.

 

 

Proste, płaskie sprzychy Sapima to rozwiązanie lekkie i mocne jednocześnie

 

 

Tak koła wyglądały, nowe, wyjęte świeżo z pudełka

 

 

A tak w rowerze po całym sezonie ścigania

 

 

Tutaj zaś na półmetku, w przełajówce. Tarcze SRAMa na sześć śrub zamontowno za pomocą adapterów KCNC do wielowpustu Centerlock

 

Zestaw po założeniu opon Schwalbe Racing Ralph Evo 29×2,25 najpierw trafił do twentyninera (maratony Jelenia Góra, Ludwikowiece, Szklarska Poręba) i jeździł na zmianę w przełajówce, co wymagało każdorazowo zabiegu tubelessowania (w przełajówce były to gumy CX3 Bontragera o szerokości 32 mm) oraz wymieny końcówek piasty z tyłu, pod zacisk. Pięciokrotna zmiana opon przeszła jak do tej pory bez problemu, opaski i wentyle (mleko to Trezado) nadal są te same. Koła po całym sezonie ścigania doczekały się jedynie smarowania przedniej piasty, która piszczała w trakcie pierwszego startu. Istnieją też podejrzenia, że piszczenie wywołuje… oś Banana Bikes, która ma inną średnicę niż standardowa Foxa. Eksperymenty trwają. O jakości złożenia kół za to zdecydowanie może świadczyć fakt, że nie było konieczne podciąganie szprych, a koła nada są proste. Ich centryczności nie zmieniło też kolejne wyzwanie w postaci wyprawy do Portugalii na The Castles Quest (thecastlesquest.bike), etapówki w stylu backpakingu. Testy trwają! CDN.

 

Zestaw kół kosztuje 1649 zł

 

Koła możecie kupić tutaj

 

Strona firmy fitwheels.eu

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »