Zestaw kół DT Swiss 350 CL Straightpull XR331 29”

Do testu na początku sezonu dostaliśmy zestaw kół z firmy fitwheels.eu, specjalizującej się w ich składaniu. Założenie było proste - ma być lekki i pasować zarówno do roweru MTB, jak i do przełajówki. W efekcie powstał zestaw o wadze 1460 gramów. 

W skład zestawu weszły piasty DT Swiss 350 CL Straightpull, obręcze DT XR331 Asy 29", szprychy Sapim CX Ray (56 szt.), nyple aluminiowe Sapim oraz zestaw bezdętkowy - taśmy i wentyle (od razu zamontowane).

 

 

Wybraliśmy mocowanie Centerlock do tarcz hamulcowych

 

 

Oraz klasyczna oś 15 mm z przodu. Nie Boost tym razem - ze względy na standardy osi w rowerach, w jakich miały jeździć.

 

 

Proste, płaskie sprzychy Sapima to rozwiązanie lekkie i mocne jednocześnie

 

 

Tak koła wyglądały, nowe, wyjęte świeżo z pudełka

 

 

A tak w rowerze po całym sezonie ścigania

 

 

Tutaj zaś na półmetku, w przełajówce. Tarcze SRAMa na sześć śrub zamontowno za pomocą adapterów KCNC do wielowpustu Centerlock

 

Zestaw po założeniu opon Schwalbe Racing Ralph Evo 29x2,25 najpierw trafił do twentyninera (maratony Jelenia Góra, Ludwikowiece, Szklarska Poręba) i jeździł na zmianę w przełajówce, co wymagało każdorazowo zabiegu tubelessowania (w przełajówce były to gumy CX3 Bontragera o szerokości 32 mm) oraz wymieny końcówek piasty z tyłu, pod zacisk. Pięciokrotna zmiana opon przeszła jak do tej pory bez problemu, opaski i wentyle (mleko to Trezado) nadal są te same. Koła po całym sezonie ścigania doczekały się jedynie smarowania przedniej piasty, która piszczała w trakcie pierwszego startu. Istnieją też podejrzenia, że piszczenie wywołuje... oś Banana Bikes, która ma inną średnicę niż standardowa Foxa. Eksperymenty trwają. O jakości złożenia kół za to zdecydowanie może świadczyć fakt, że nie było konieczne podciąganie szprych, a koła nada są proste. Ich centryczności nie zmieniło też kolejne wyzwanie w postaci wyprawy do Portugalii na The Castles Quest (thecastlesquest.bike), etapówki w stylu backpakingu. Testy trwają! CDN.

 

Zestaw kół kosztuje 1649 zł

 

Koła możecie kupić tutaj

 

Strona firmy fitwheels.eu

 

Komentarze do artykułu