Home Imprezy KOBIETY WEZMĄ UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA CRANKWORX FMBA SLOPESTYLE

KOBIETY WEZMĄ UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA CRANKWORX FMBA SLOPESTYLE

0
11
Robin Goomes, Harriet Burbidge Smith

30 listopada 2023 freeride’owe kolarstwo górskie wkroczyło w nową erę 2024 roku, gdzie kobiety będą przygotowywać się do rywalizacji w pierwszych w historii Mistrzostwach Świata Kobiet w Crankworx FMBA Slopestyle (SWC). Reprezentując szczyt dyscypliny Slopestyle, wprowadzenie kategorii kobiet do SWC wskazuje na poziom, do którego sport został podniesiony przez lata rozwoju. Dążąc do zmaksymalizowania potencjału kobiet w kolarstwie górskim freeride, kategoria kobiet SWC zapewni równy dostęp do najwyższego poziomu sportu prezentowanego podczas Crankworx World Tour.

Link do video z zapowiedzią: WOMEN’S SLOPESTYLE AT CRANKWORX COMING 2024…

 • Rozpoczynające się w 2024 roku SWC będzie gospodarzem kategorii kobiet, aby zapewnić dostęp do tras FMB i równe szanse na dalszy rozwój kobiet we freeride’owym kolarstwie górskim. 
 • „Od 2015 roku Crankworx postanowił stworzyć równość płci poprzez równe nagrody pieniężne, wspólne podium i równe szanse dla mężczyzn i kobiet, wiedząc, że Slopestyle będzie najtrudniejszy do zintegrowania” – powiedział Darren Kinnaird, dyrektor zarządzający Crankworx. 

„Dzięki rozwojowi kobiecych zawodów Speed and Style, a ostatnio także Women’s Freeride Mountain Bike World Tour Slopestyle, utorowano kobietom drogę do rywalizacji na najwyższym poziomie tego sportu. Po obejrzeniu rywalizacji kobiet podczas Crankworx Summer Series w SilverStar zeszłego lata, stało się dla nas jasne, że są one gotowe”. 

 • W 2024 roku każde wydarzenie SWC w kategorii kobiet będzie gościć sześć zawodniczek, a zakwalifikowane zawodniczki będą składać się z sześciu najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek w rankingu FMB Women’s World Tour Ranking, z minimum 500 punktami, na sześć tygodni przed wydarzeniem SWC.
 • Począwszy od 2025 roku, każde zawody SWC w kategorii kobiet będą gościć sześć zawodniczek, przy czym dwie najlepsze zawodniczki z rankingu SWC z poprzedniego roku zostaną wstępnie zakwalifikowane do wszystkich zawodów SWC w bieżącym sezonie, a pozostałe cztery zawodniczki zakwalifikują się jako kolejne najwyżej sklasyfikowane w rankingu FMB Women’s World Tour Ranking, z minimum 500 punktami, na sześć tygodni przed zawodami SWC. 
 • Równe nagrody pieniężne zostaną przyznane w kategoriach kobiet i mężczyzn SWC, z ponad 500 000 USD CAD do rozdania podczas sezonu 2024 Crankworx World Tour i SWC. 
 • Potrójna Korona Slopestyle, przyznawana każdemu zawodnikowi, który wygra trzy zawody Crankworx slopestyle w jednym sezonie, będzie do zgarnięcia dla zawodników SWC zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn, o wartości 25 000 CAD za koronę.
 • „Mistrzostwa Świata [Slopestyle] i Potrójna Korona [Slopestyle] dla kobiet promują integrację i równość w naszym sporcie” – powiedział Shealan Reno na temat wpływu, jaki te możliwości będą miały na przyszłość tego sportu. 
 • Zwycięzcy zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn Red Bull Joyride na Crankworx Whistler otrzymają dożywotni wstęp na zawody Crankworx Slopestyle. 
 • Miejsce na liście startowej pierwszych zawodów SWC w roku zostanie przyznane zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, którzy zdobyli nagrodę Red Bull Rookie of the Year w poprzednim sezonie, a będą to Patricia Druwen i Jake Atkinson podczas Maxxis Slopestyle in Memory of McGazza podczas Crankworx Rotorua 2024. 
 • O wstępnych kwalifikacjach i przygotowaniach do rywalizacji w pierwszych w historii zawodach SWC kobiet, Patricia Druwen powiedziała: „Jestem bardzo zmotywowana. Skocznie są o wiele większe i trzeba nauczyć się wykonywać na nich triki w tym samym czasie. Jestem bardzo podekscytowana zawodami Women’s Slopestyle na Crankworx”.
 • Transmisje będą dostępne na żywo i na żądanie w Red Bull TV z Crankworx World Tour 2024 i będą obejmować zarówno kategorie kobiet, jak i mężczyzn SWC. 
 • „Najwyższy czas, jestem podekscytowana, że kobiety pojawią się na dużej scenie obok mężczyzn” – powiedziała Kathi Kuypers o dodaniu kategorii kobiet SWC. Jeśli chodzi o wydarzenia transmitowane na całym świecie, Harriet Burbidge-Smith przyznała, że „fakt, że jesteśmy transmitowane i wszystko na tym samym poziomie co faceci, jest naprawdę szalony i super motywujący”.
 • SWC 2024 po raz kolejny pojawi się na czterostopniowej trasie Crankworx World Tour, odwiedzając następujące światowej klasy miejsca do uprawiania kolarstwa górskiego: 
 • Rotorua, Nowa Zelandia – 16-24 marca
 • Cairns, Australia – 22-26 maja
 • Innsbruck, Austria – 12-23 czerwca 
 • Whistler, Kanada – 19-28 lipca

Więcej szczegółów na temat Crankworx World Tour 2024 o tu: https://www.crankworx.com/world-tour/?mc_cid=c85cd6514f&mc_eid=ef57c31367

Zaktualizowany zbiór zasad FMBA ma zostać wydany w grudniu 2023 r.

Dodatkowe info 

Informacje o Crankworx World Tour

Crankworx to najlepsze doświadczenie w kolarstwie górskim. Urodzony w Whistler, B.C. w 2004 roku, Crankworx przekształcił się w międzynarodową serię festiwali z wieloma przystankami. Crankworx World Tour gromadzi najlepszych sportowców kolarstwa górskiego, którzy rywalizują w elitarnych zawodach w różnych dyscyplinach. Festiwale Crankworx World Tour są również gospodarzami wyścigów dla amatorów, kategorii CWNEXT dla sportowców nowej generacji, konkursów Kidsworx dla młodych kolarzy, wydarzeń partycypacyjnych i celebracji kultury kolarstwa górskiego, a wszystko to przy jednoczesnym pokazaniu niesamowitych miejsc. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.crankworx.com/

O FMB World Tour 

FMB World Tour to oficjalny międzynarodowy cykl amatorskich i profesjonalnych zawodów Freeride Mountain Bike w dyscyplinach Dirt Jump, Big Air, Slopestyle i Big Mountain, zarządzany przez Freeride Mountain Bike Association (FMBA). FMBA sankcjonuje wydarzenia, które są częścią FMB World Tour, w czterech różnych kategoriach: Diament, Złoto, Srebro i Brąz. Crankworx FMBA Slopestyle World Championship (SWC) to najwyższy szczebel sportu Slopestyle i wyłania corocznego Mistrza Świata w Slopestyle. Aby zakwalifikować się do SWC, zawodnicy muszą rywalizować w zawodach Diamond, Gold, Silver lub Bronze podczas FMB World Tour, zbierając punkty do światowego rankingu FMB. Światowy Ranking FMB to system rankingowy, który uwzględnia trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika w ciągu ostatnich 52 tygodni. FMB World Ranking obejmuje wszystkich zawodników z licencją FMB World Tour. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.fmbworldtour.com/

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »