Home Nowości Nowe opony Pirelli Cinturato Gravel RC

Nowe opony Pirelli Cinturato Gravel RC

0
1433

Pirelli odkryło dzisiaj karty i pokazało nową oponę gravelową zaprojektowaną specjalnie do wyścigów. Cinturato Gravel RC ma zdecydowanie agresywniejszy, wzorowany na oponach do XC Scorpion XC RC bieżnik, zaprojektowany z myślą o szybkości na prostych odcinkach i oraz maksymalnej przyczepności podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach.

60 TPI, TechWALL… idziemy w niezawodność

Środkowy bieżnik odpowiadający za szybkie toczenie się opony jest wyższy niż w Cinturato H, co dobrze wróży podjeżdżaniu na mokrym, w terenie do gry wchodzą ułożone po 3 klocki pośrednie, które następnie ustępują miejsca wysokim klockom bocznym z lamelami w kierunku jazdy. Bieżnik składa się z mieszanki Pirelli SpeedGRIP.

Podczas gdy opony Cinturato Gravel M i H oplot 120 TPI i są bardzo elastyczne, nowa opona wyścigowa Gravel RC ma bardziej wytrzymałą powłokę nylonową 60 TPI z większą ilością gumy, aby poprawić ochronę przed przebiciem. Nowe opony otrzymały również dodatkową ochronę w technologii TechWALL, pochodzącą z opon XC. Pirelli twierdzi, że nie wpływa to negatywnie na opory toczenia ani właściwości jezdne opony. 

Opona Cinturato Gravel RC będzie dostępna w rozmiarach 700c x 35mm, 40mm i 45mm, z czarnymi lub brązowymi ścianami bocznymi. Waga to 510-590 gramów w zależności od rozmiaru. W przeciwieństwie do opony Pirelli Cinturato Gravel M, nie będzie opcji w rozmiarze 650b.

Rozeznaliśmy temat w Bike-RS i opona ma być dostępna od 17 lipca. Polska cena nie jest jeszcze znana.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »