Home Nowości Uzbrojeni złodzieje napadają na kolarzy górskich w Oakland

Uzbrojeni złodzieje napadają na kolarzy górskich w Oakland

0
277

Powszechny dostęp do broni ma swoją ciemną stronę. Jak donosi Pinkbike „Uzbrojeni złodzieje zatrzymują kolarzy górskich na wzgórzach Oakland i zabierają im rowery.” Kalifornia i okolica kultowa dla powstania MTB nie jest bezpieczna.

Informacja z pinkbike.com: Policja w Oakland zareagowała do tej pory na trzy napady z bronią w ręku w ciągu ostatniego miesiąca, a Departament Policji Parków Regionalnych Zatoki Wschodniej poinformował, że zareagował również na kolejny incydent.

Louisa Spier powiedziała SFGate, że w zeszłym miesiącu jechała na rowerze przez wzgórza Oakland, kiedy została skonfrontowana z uzbrojonymi złodziejami, którzy kazali jej oddać rower, a w jej twarz wycelowali broń. Louisa Spier powiedziała w artykule SFGate: „Czułam się super przerażona … i mam super złamane serce. Kocham Oakland, kocham mieszkać w Oakland i mieszkam tu od ponad 30 lat. Czułam się bardzo smutna”.

Powiedziałam „dzień dobry”, ale w tym momencie zobaczyłam, że są całkowicie zakryci, mają kapelusze z rondami, maski aż po oczy. Ten, który był najbliżej mnie, miał rękę za plecami”.

Dwa dni po tym incydencie dwóch kolarzy znajdowało się w samochodzie zaparkowanym w pobliżu ścieżek w parku Joaquina Millera, gdy dwóch złodziei ukradło z samochodu rower górski, a gdy jeden z kolarzy wysiadł, wycelowano mu broń w twarz.

6 kwietnia doszło do dwóch kolejnych kradzieży – kierowca samochodu zatrzymał się obok dwóch kolarzy i zażądał wydania ich rowerów. Tego samego dnia policja East Bay Regional Parks Police Department zareagowała na kolejny napad, który obecnie uważa się za powiązany z trzema innymi incydentami badanymi przez policję w Oakland.

Policja w Oakland oświadczyła: „Wydział pozostaje czujny w związku z licznymi incydentami, do których dochodzi w Oakland i apeluje, abyście przez cały czas byli świadomi swojego otoczenia. Nie rozpraszaj się urządzeniami elektronicznymi. Nie stawiajcie oporu. Mienie może zostać wymienione.”

Widok na Oakland

Zobacz także

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »