Home Imprezy CYKLO Gravel Krokowa już 10 listopada!

CYKLO Gravel Krokowa już 10 listopada!

0
173

Darek Trybocki, VELOMANIA.pl – Partner Rajdu

Gravele to obecnie najbardziej rozwijająca się i najpopularniejsza grupa. To idealna i uniwersalna propozycja dla tych, którzy chcą uciec od zatłoczonych ulic, wybrać się na dłuższą wyprawę lub komfortowo dojechać do pracy czy szkoły. Zastosowań dla graveli jest masa i nic dziwnego że jeździ ich coraz więcej. Dlatego w sklepie Velomania.pl postanowiliśmy wyspecjalizować się w tym rodzaju rowerów. A jako, że topowy sprzęt to nie wszystko nasi klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc w doborze i konfiguracji roweru, jazdy testowe oraz wspólne ustawki (tzw. „coffee ride”).

 

Geneza powstania i popularności jest taka, że rower przełajowy służył głównie do treningów kolarzy szosowych w zimie i do ścuigania na zawodach przełajowych, jednak rower ten ma pewne ograniczenia wynikające z przepisów kolarskich, m.in.  szerokość opony max szerokość 33 i dosyć agresywna i niewybaczająca błędów agresywna geometria. Rower gravelowy został mocno jeśli można użyć takiego sformułowania złagodzony (??), tu liczy się komfort jazdy, uniwersalność i możliwość do szybkiej jazdy zarówno po asfalcie, jak i drogach gruntowych (szutrach, polnych, leśnych)

Jeśli dodamy do tego wspaniałe tereny, mnóstwo dróg bocznych, mało uczęszczanych, leśnych to mamy idealne warunki do jazdy z dala od ruchu samochodowego, a więc bardzo bezpiecznie.

 

cyklo gravel krokowa

 

Bartek Glaas, organizator

Widzimy jaka jest niesamowita popularność imprez gravelowych na zachodzie Europy i za Oceanem, łącznie z kultowymi imprezami na których pojawiają się tysiące uczestników. CYKLO Gravel Krokowa to również kolejny argument do tego, żeby roweru nie odkładać na bok, na zimę. Oczywiście, organizacyjnie mamy wpływ na bardzo dużo ale pogoda to do samego dnia imprezy wielka niewiadoma – tutaj możemy użyć popularnego, kolarskiego powiedzenia: nie ma złej pogody na rower, jest tylko nieprawidłowe ubranie, jednak przede wszystkim chcemy pokazać i udowodnić, że możemy się również bardzo fajnie bawić kolarstwem i rowerem nie tylko w okresie letnio-wakacyjnym ale i również chociażby listopadzie, czy też w miesiącach zimowych.

 

CYKLO GRAVEL Krokowa jest określany mianem rajdu, bo każdy traktuje to na swój sposób. Pomorska czołówka zawodników zapewne będzie ścigała się o zwycięstwo i o jak najlepszy czas przejazdu, jednak zdecydowane gro uczestników będzie traktowała to jako wyzwanie do pokonania trasy imprezy oraz własnych słabości. Jeśli dodamy do tego wspaniałe widoki, piękną przyrodę, zabezpieczone drogi i całą atmosferę kolarską to jestem przekonany, że ta impreza na stałe zagości w naszym kalendarzu i kalendarzu gospodarza imprezy : Gminy Krokowa.

 

cyklo gravel krokowa

 

Dopuszczamy oczywiście możliwość startu na każdym rowerze wyposażonym w dwa sprawne hamulce, absolutnie nie ma konieczności posiadania roweru gravelowego / przełajowego

 

Trasa jednak została tak ułożona, że najszybszy powinien być właśnie rower gravelowy / przełajowy. Jest sporo asfaltu, do tego 2 – 3 podjazdy, poza tym to szybkie drogi szutrowe absolutnie bez trudności technicznych – tym bardziej na pewno każdy poradzi sobie z tą trasą.    

 

cyklo gravel krokowa

 

Michał Bogdziewicz, Trener kolarski, organizator Gravelondo

Od zeszłej zimy organizowane są cykliczne treningi dedykowane właśnie pod rower gravelowy / przełajowy pod nazwą GRAVELONDO

Gravelondo to treningi dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania formy, wieku i płci. Grupę dzielimy na 3, 4 grupy. To świetny i sprawdzony trening, dzięki którym poznajemy przepiękne kaszubskie tereny. Niedostępne dla aut czy też rowerów szosowych. Trasy dobieram w ten sposób, aby co kilka treningów jeździć po całkiem nowych drogach szutrowych, wiejskich. Wielu uczestników poprzednich edycji twierdzi, że dzięki tym treningom zima im mija bardzo szybko i przyjemnie. Ale też co ważne, to super przygotowanie do sezonu letniego. Potwierdza to też Michał Kwiatkowski, który treningi zimowe w PL realizuje głównie na Gravelu. W poprzedniej zimie średnio na każdy trening przyjeżdżało 40-50 osób, w tym roku na pierwszej edycji przyjechało ponad 100 osób. To znak, że treningi Gravelowe naprawdę się podobają.

 

Zapraszamy 10 listopada do Krokowej!

 

cyklo gravel krokowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »