Home Imprezy Sudety MTB Challenge

Sudety MTB Challenge

0
481

 

 

A co specjalnego szykują organizatorzy? 

„Przez 15 lat rozgrywania Challenge’u wyścig ten zyskał renomę jednego z najbardziej wyjątkowych w świecie. Jest to w dużej mierze zasługą szlaków, z których komponujemy trasy etapów. Poszukiwania nowych odcinków już się zaczęły…” 

 

Pamiętajcie więc, żeby zawczasu podjąć decyzję, zapisać się, a następnie zabrać ze sobą kondycję i odpowiednio przygotowany sprzęt.

O resztę zadbają organizatorzy. Zaoferują: usługi transportowe, zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach, serwis rowerowy, masaże regeneracyjne, kompletne wyżywienie, a nawet transfery lotniskowe przed i po imprezie. 

 

 

 

 

 

 

Sudety wg Ani  

 

Sudecka siostra MTB Trophy, czyli wyciśnięte najlepsze soki Sudetów na 5‑dniowej trasie. W tym roku odbędzie się 15. edycja wyścigu, co powoduje, że jest to jedna z najstarszych etapówek w Polsce. Wyścig co roku przyciąga wielu zagranicznych zawodników, którzy zgodnie mówią „te trasy są genialne”. Podłoże nieco bardziej przyjazne niż w Beskidach, choć nadal naturalne. Jazda po półkach skalnych, ścieżkach najeżonych liniami z korzeni niczym układ nerwowy czy szutrowe widokowe ścieżki dostarczą wam wyjątkowych wrażeń. Lekko nie będzie, na pewno, ale warto!

Mniejszy łomot niż na MTB Trophy, ale więcej cierpienia. Tak bym w skrócie scharakteryzowała trasy Challange’u. Sudety są bardziej przyjazne, mimo dużych przewyższeń łagodniejsze stoki czynią te trasy szybszymi. A jak szybciej, to i więcej rywalizacji. Dla mnie Challenge stanowi świetne połączenie trudności, eksploracji tras z walką o miejsca na mecie. O ile od pewnego czasu wyścig można przejechać solo, jednak jego piękno tkwi w jeździe parami. To jest świetne preludium do realizacji takich marzeń, jak TransAlp czy CapeEpic. Jazda w parze uczy pokory i planowania za dwoje. W jednym momencie masz dzień konia, a w innym musisz liczyć na partnera, bo zaliczasz bombę życia.

Jechałam w parze Mix z moim mężem i parze kobiecej z przyjaciółką. W obu przypadkach mam piękne wspomnienia. Nie tylko zaspokoiliśmy nasze sportowe ambicje, ale i zyskaliśmy dużo jako kumple! 

 

Więcej informacji: mtbchallenge.com 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »