Home Imprezy Mistrzostwa Polski MTB XC w Mrągowie 2018. Włoszczowska i Wawak mistrzami!

Mistrzostwa Polski MTB XC w Mrągowie 2018. Włoszczowska i Wawak mistrzami!

0
409
Mistrzostwa Polski MTB

Mistrzostwa Polski MTB tym razem, po raz pierwszy zresztą, odbyły się w Mrągowie. Rywalizacja o biało-czerwoną koszulkę najlepszego kolarza i kolarki górskiej rozegrana została w słonecznych warunkach, a selektywna trasa na Górze Czterech Wiatrów zapowiadała udane zawody. 

Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji. Odbyły się imprezy towarzyszące, m.in. wyścigi skierowane do amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz wyścigi dla dzieci. Powstała rozbudowana strefa kibica, w której znalazły się m.in. rowery do przetestowania, wystawcy z branży rowerowej, stoisko promocyjne Rowerowe Mazury.

Gratką dla kibiców było spotkanie z Mają Włoszczowską podczas promocji jej najnowszej książki „Rowerem na szczyt”. Była to niepowtarzalna okazja do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z zawodniczką, zdobycia autografu i zakupu książki z dedykacją.

 

Mistrzostwa Polski MTB – Włoszczowska i Wawak na podium

 

Mistrzostwa Polski MTB odbyły się pod dyktando faworytów. Początkowo stawka kobiet jechała razem, dopiero po chwili na czoło wysunęły się Maja Włoszczowska i Katarzyna Solus-Miśkowicz. Po wjeździe na trzecią rundę Maja zaatakowała i zaczęła powiększać przewagę nad resztą stawki.

 

 

Mistrzostwa Polski MTB

 

Włoszczowska na metę wjechała z ponad minutą przewagi i pewnie zgarnęła kolejny tytuł mistrzowski w swojej karierze.

 

Dzisiaj było bardzo ciężko, trasa była wymagająca, a do tego było bardzo gorąco. Czułam się dobrze, kontrolowałam sytuację od początku. Zdecydowałam się odskoczyć w połowie wyścigu, zdobyć bezpieczną przewagę, którą dowiozłam do mety. Cieszę się bardzo ze złotego medalu – powiedziała na mecie Maja Włoszczowska.

W wyścigu mężczyzn triumfował drugi z zawodników Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak. Zaatakował na trzeciej rundzie i do końca wyścigu powiększał przewagę nad resztą stawki. Drugi zawody ukończył Marek Konwa, trzeci był Krzysztof Łukasik.

 

Trasa bardzo ciężka, masa podjazdów, walka była dość zacięta. Naprawdę trasa dała nam mocno w kość i trzeba było dać dzisiaj z siebie 100%, żeby odnieść zwycięstwo – skomentował swoją wygraną Wawak.

 

Mistrzostwa Polski MTB

 

Wszystkie wyniki znajdziecie na stronie imprezy 

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie LUZ Grupa

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »