Bike Maraton Ultra Szklarska Poręba już 7 lipca!

"Kiedyś to były maratony..." Takie zdanie słyszy się na polskich zawodach MTB często - niezależnie od tego, co akurat tego dnia czeka na trasie, niezależnie od tego co wypowiadający te słowa akurat ma na myśli i niezależnie od tego co owo "kiedyś" rzeczywiście oznacza. Mit pionierskich oraz ekstremalnych trudności (i długości) pierwszych polskich maratonów wciąż jest żywy i wciąż jeszcze w górskim peletonie są tacy, którzy to wszystko pamiętają, wspominając miejsca, sprzęt, rywali i "tamtą" atmosferę.Bike Maraton Ultra Szklarska Poręba już 7 lipca!

 

Wielu zawodników, którzy ścigają się za granicą, podaje przykłady kultowych kolarskich imprez, na które co roku ściągają tysiące ludzi aby znów spędzić prawie cały dzień w siodle, w tłumie takich samych zapaleńców. Czar wspomnień i upływ czasu robią swoje, ale niezależnie od tego wszystkiego, w umysłach naszych gigantów MTB oraz rzeszy tęskniących za sponiewieraniem się na ekstremalnych zawodach amatorów pojawia się od czasu do czasu pewna magiczna liczba i tli się marzenie, które w skrócie możemy opisać tak: "100 km". 

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

102 km na dla elity na dystansie GIGA 

 

W tym roku Bike Maraton zaprasza Was w niesamowitą podróż - nie w przeszłość, i nie do świata marzeń, ale w przyszłość i po nową jakość polskiego MTB. Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było, a jeśli wydaje się Wam, że była lub będzie gdzie indziej, to przyjedźcie i sprawdźcie. 7 lipca zapraszamy Was na Ultra Bike Maraton do Szklarskiej Poręby. Czeka Was maraton o długości 102 km. Maraton trudny, wymagający, w górach, na ciężkiej trasie, która nie wybaczy lekceważenia i braku pokory. Przewyższenie na dystansie GIGA sięgnie 3150 m! Nie może być lepszego miejsca na takie spektakularne wydarzenie niż właśnie "Szklarska"! To tu wszystko się przecież zaczęło! Tu odbywały się pierwsze polskie maratony. Czas na powrót do źródeł i wyznaczenie nowego szlaku dla polskich maratonów MTB! Wszystko to odbędzie się w mekce polskiego MTB, na kolejnej edycji najstarszego i największego polskiego cyklu maratonów MTB - Bike Maratonu i na kultowym Festiwalu Rowerowym w Szklarskiej Porębie.

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

Nie będzie już miejsca na wymówki, wahania i rozterki. Chcecie? Macie. 

 

 

Cztery dystanse do wyboru. Bonusy punktowe.

 

Maraton odbędzie się w ramach piątej edycji Bike Maratonu 2018. Trasa w Szklarskiej Porębie, poprowadzona ścieżkami i bezdrożami Karkonoszy i Gór Izerskich co roku zyskuje nowych fanów, żądnych kolarskich przygód wśród strzelistych świerków i granitowych turni. W tym roku będzie jeszcze lepiej, jeszcze więcej i jeszcze dalej. Poza zwyczajową ilością punktów do zdobycia, czekają specjalne "dodatki" i cztery dystanse, co na Bike Maratonie jest wyjątkowe. Wszystko po to aby przekonać jak największą liczbę uczestników i wszystko po to by znów zaoferować każdemu takie warunki, do jakich jest przygotowany. Będzie więc 25 km, 40 km, 70 km i 102 km.

Nie zapominajmy, że maraton w Szklarskiej Porębie znów znalazł się w kalendarzu UCI i dołączył do grona pozostałych międzynarodowych imprez organizowanych przez Bike Maraton Team.

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

Podczas Ultra Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie zostaną rozegrane następujące wyścigi:

 

MINI (25 km + 15 % wartości zdobytych punktów do klasyfikacji generalnej)

 

Bike maraton szklarska poręba mini

 

 

 

MINI Ultra (40 km + 25%)

 

 

Bike maraton szklarska poręba mini ultra

 

 

 

MEGA Ultra (70 km + 25%)

 

Bike maraton szklarska poręba mega

 

 

 

GIGA Ultra (102 km + 25 % do generalki, a dodatkowo w kategorii PRO + 5 pkt.)

 

Bike maraton szklarska poręba giga

 

 

 

 

Tego dnia, na tym maratonie po prostu trzeba być! Nie ma wymówek, tłumaczeń ani marudzenia. Każdy wyznawca MTB powinien się zmierzyć ze swoją ultratrasą i z te swoim ultrawyzwaniem. Nawet jeśli nie możesz lub nie chcesz katować się dystansem 100 km, przyjedź, zobacz, wystartuj na krótszym dystansie. Bike Maraton to nadal impreza dla wszystkich. Również w wersji Ultra.

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

Wciąż dostępny dla  każdego pozostaje dystans MINI - w tym przypadku będzie miał 25 km. Będzie też, a jakże, MINI Ultra, na którym czeka 40 km i bonus punktowy do generalki. Jest w czym wybierać i nad czym się zastanawiać. Najmłodsi również ogrzeją się nieco w blasku tej wyjątkowej imprezy. Tu co prawda wariantu "ultra" nie będzie, ale Sonko Kids Bike Maraton również serdecznie zaprasza.

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

 

Bonusy punktowe, satysfakcja, medal i koszulka finishera, miejsce, okoliczności, atmosfera - to wszystko jest niezmiernie ważne i choćby dla jednego z tych powodów warto tu być. Warto do Szklarskiej przyjechać jeśli po prostu ścigacie się w Bike Maratonie, warto jeśli skusi Was wyjątkowość tej imprezy, warto jeśli wakacyjne plany przywiodą Was pod Szrenicę, warto jeśli chcecie spróbować swoich sił w wyścigu MTB...

 

 

Ale jest chyba coś ważniejszego. Każdy uczestnik Ultra Szklarska Poręba może dopisać parę swoich słów do nowego rozdziału w podręczniku do historii polskiego MTB i kiedy za 20 lat będziecie stali w jakimś sektorze startowym, a ktoś obok powie:

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

"Kiedyś to były maratony, na przykład ten Ultra Bike Maraton w Szklarskiej..."

Ktoś z Was wtedy odpowie:

"Stary, ja tam byłem..." 

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

 

Bike Maraton Ultra Szklarska Poręba i Festiwal Rowerowy 

Zanim dojedziemy do Bike Maratonu w Szklarskiej Porębie, pamiętajmy że za nami już cztery przejechane edycje cyklu, a impreza po Ultra Bike Maratonie wejdzie już w fazę decydującą. Jednak smak prawdziwych kolarskich emocji będzie można poczuć już od 30 czerwca, kiedy właśnie ze Szklarskiej wyruszy etapowy wyścig Bike Adventure. Ta etapówka również znalazła się w kalendarzu UCI i gościć będzie zawodników z kilkunastu krajów. Po czterech dniach ścigania krótka przerwa, a 7 lipca czas na Ultra Bike Maraton. Dzień później - 8 lipca - Szosowy Klasyk. Podczas tego weekendu czeka nas też sporo innych atrakcji: m.in. Trek Enduro MTB Series, nieśmiertelne skoki do wody, skatepark i jego atrakcje oraz koncert Mezo.

 

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

Wakacje, lato, Ultra Szklarska Poręba, Festiwal Rowerowy, Bike Maraton. Czego chcieć więcej?

 

 

Bike maraton szklarska poręba

 

 

 

Informacje i zapisy na: bikemaraton.com.pl

 

 

Ważne informacje o edycji ULTRA Szklarska Poręba:

1. Cała edycja (wszystkie dystanse) w Szklarskiej Porębie to Ultra Bike Maraton!
Ilość miejsc ograniczona. Zagwarantuj sobie start - wykup pakiet startowy z edycją Ultra BM lub jeden start w Ultra BM Szklarska Poręba.


2. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę ULTRASA!
Wybierz rozmiar do 28.06.2018 w rejestracja/moje zgłoszenie

 

3. Każdy dystans otrzyma bonus punktowy do klasyfikacji generalnej:
MINI +15% pkt. , MINI ULTRA +25% pkt. , MEGA ULTRA +25% pkt. , GIGA ULTRA +25 % pkt. (PRO BM +5 pkt)

 

4. Dodatkowe atrakcje na Festiwalu Rowerowym BIKE WEEK , w programie m.in.: targi rowerowe , specjalna Strefa Dziecka, widowiskowe skoki rowerowe nad wody, koncert MEZO na platformie, EDNURO, SZOSA - jednym słowem - wypas rowerowy !

 

 

Komentarze do artykułu