Home Imprezy Relacje Poland Bike XC na Kopie Cwila

Poland Bike XC na Kopie Cwila

0
291

– Wyścig XC, czyli kolarski cross w formacie olimpijskim, jest niezwykle widowiskowy. Z jednego miejsca mogliśmy obserwować niemal całą rywalizację – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Ta na Kopie Cwila w wyścigach głównych liczyła 3400 metrów.

 

Najdłuższą trasę MAX (17 km – pięć rund po 3,4 km) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech grupach rocznikowych: 1998-2001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej zwyciężył Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), przed Mateuszem Rejchem (SST Lubcza) i Marcinem Michalczewskim (Wola Bike Orbea Team). Rywalizację kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie) i Aleksandrę Sawicką (AirBike.pl).

 

Wyścig na dystansie FAN (6 km – dwie rundy po 3 km) należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2002-2009, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybsi na mecie okazali się Olaf Kobus i Maja Cieśla (oboje z Warszawskiego Klubu Kolarskiego). Swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały też przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

 

 

W tym roku amatorzy MTB będą mieli jeszcze jedną okazję do ścigania. Tym razem w zimowej scenerii. 4 grudnia w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie zostaną zorganizowane kameralne zawody dla całych rodzin. „Mikołajkowy Konstancin” – Poland Bike XC będzie ostatnią imprezą zaliczaną do punktacji Omnium Poland Bike 2016, w której obecnie prowadzą Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team). Kolarskie miasteczko Poland Bike znajdzie się, podobnie jak przed rokiem, w konstancińskim Parku Zdrojowym. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »