Home Nowości Karbonowy fitness Crank Brothers

Karbonowy fitness Crank Brothers

0
551

W założeniach linia produktów Cobalt 11 to najlepsze, najbardziej zaawansowane technologicznie produkty firmy Crank Bros. Od ich dystrybutora, firmy 7 Anna, dostaliśmy wagowo niewiele, ale jakościowo bardzo dużo, części do wzbogacenia naszego redakcyjnego projektu pod kierownictwem Redaktora Naczelnego – Future Bike. Pewne jego elementy poznacie wraz z najnowszym numerem Bike 6/2015, który już wkrótce ukaże się na rynku. Dość powiedzieć, że jest to ultralekki, niekonwencjonalny rower XC, na kręgosłupie Canyon Grand Canyon CF SLX. Jest bardzo lekko, a będzie jeszcze lżej.

Celem Future Bike jest zebranie w jednym sprzęcie najświeższych pomysłów z dziedziny kolarstwa górskiego – od nietypowego widelca, przez elektronicznie sterowany osprzęt, do maksymalnie wyceniowanych, ale nadal użytkowych podzespołów. Tymczasem zapoznajcie się z tym, co wkrótce sprawdzimy w ramach Future Bike.
 Leitmotif paczki od 7 Anna – koła Cobalt 11 29″. Karbonowe obręcze, aluminiowe nyple (NYPLE!), stalowe szprychy i waga 1790 g (1650 g według strony producenta). W komplecie przejściówki do różnych typów osi. Nasz zestaw standardowo kompatybilny z 15 mm osią przednią i 12 x 142 mm osią tylną. Obręcze gotowe do tubelessowania. Cena zestawu: 7999 zł. Większość komponentów Cobalt 11 jest pakowana w bardzo estetyczne pudełka. Dotyczy to również karbonowej sztycy. Nasza, z offsetem 20 mm, waży niewiele więcej, niż katalogowe 159 g. Cena regularna: 759 zł (na stronie 7 Anna dostępna aktualnie w cenie 349 zł). Dobrze znane „ubijaki”, czyli Egg Beaters. Te z liczbą 11 ważą 174 g za parę, co jest niemalże połową masy pedałów Shimano XTR M9000 (310 g). Ograniczenie wagowe: 90 kg. Ograniczenie w zastosowaniu tytanu: brak. Ze stali nierdzewnej są jedynie łożyska i sprężyny. W komplecie mosiężne bloki Premium. Cena: 1699 zł.Wspornik kierownicy Cobalt 11. Waga – 109 g, wykonany z jednego kawałka karbonu. Aktualnie nie ma ceny polskiej, ale na stronie producenta wyceniony na 300$. W zestawie bit Torx oraz dokładnie określone momenty dokręcenia. Śruby mocujące posiadają aluminiowe inserty, ale i tak lepiej pilnować Newtonometrów. Kropka nad i – gąbkowe, bardzo lekkie, ale i wygodne chwyty Cobalt o szerokości 130 mm. Para waży 65 g. Jak widać, są przykręcane. Kolorystycznie zgrane z resztą komponentów. Cena: 99 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »