Home Imprezy Rowerami będą jeździć w hali

Rowerami będą jeździć w hali

0
512

Ze specjalnie ustawionego toru rowerowego, gwarantującego duże sportowe. emocje i świetną zabawę, korzystać będą uczestnicy zawodów „Pump Track Race”. Wydarzenie w innowacyjnej formule, przewidziane dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, zagości już w niedzielę 4 grudnia 2022 roku do Wilkowic, gdzie w całości przeprowadzone zostanie w hali tutejszego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Aktywność rowerowa, w górskim wydaniu w szczególności, każdego roku zyskuje coraz to nowych zwolenników, stanowiąc aktualnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu. To pożyteczna forma spędzania wolnego czasu, jednocześnie gwarantująca m.in. kształtowanie charakteru i osobowości w trakcie współzawodnictwa w gronie rówieśników przy zwiększonej dawce adrenaliny.

Pokonywanie toru do pumptracku wyrabia wśród zawodników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Doskonałym tego potwierdzeniem będą ogólnodostępne zawody „Pump Track Race”, które w zaproponowanej formule przyczynią się dodatkowo do popularyzacji nowoczesnej, a zarazem w pełni bezpiecznej infrastruktury pod kątem uprawiania atrakcyjnej dyscypliny przez młode osoby. To właśnie dzieci i młodzież, łącznie w 7 kategoriach wiekowych od tych urodzonych w 2006 roku aż po najmłodszych uczestników z rocznika 2019, pokonywać będą ustawiony w hali w Wilkowicach tor pumptrackowy. Najlepiej radzący sobie z przygotowaną trasą zostaną nagrodzeni pucharami, nie zabraknie również licznych upominków rzeczowych. Dziwić się temu jednak nie sposób, skoro rowerowa niedziela 4 grudnia poprzedzi jakże radosne dla wszystkich dzieci Mikołajki.

Co należy zrobić, aby zapisać dziecko do udziału w zawodach? W terminie do 1 grudnia wysłać zgłoszenie z podaniem imienia i nazwiska oraz rocznika na adres e-mailowy: info@enduroprinceski.pl oraz dokonać opłaty wpisowej w wysokości 20 zł

Zawody rowerowe „Pump Track Race”, dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizowane są przez Stowarzyszenie EcoSport z Bielska-Białej przy współpracy z Enduroprinceski w zakresie sportowym oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wilkowicach oraz Gminą Wilkowice w aspekcie logistycznym.

Sponsorem głównym jest Sklep Biker Bielsko-Biała.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »