Home Nowości Hamulec Formula Cura X waży 34 g mniej dzięki użyciu karbonu i...

Hamulec Formula Cura X waży 34 g mniej dzięki użyciu karbonu i tytanu

0
652

Formula dodała do swojej oferty wersję premium swojego 2-tłoczkowego hamulca Cura, wyposażoną w karbonową dźwignię i tytanowy osprzęt, a ukrytą pod nazwą Cura X. Zastosowanie lżejszych materiałów pozwoliło na zmniejszenie wagi hamulca o 34 g, dzięki czemu deklarowana waga hamulca wynosi 325 g. To wszystko z przewodem 85 cm, jednoczęściową tarczą 160 mm i całym osprzętem montażowym.

2-tłoczkowy hamulec Formula Cura X

Podobnie jak Formula Cura i Cura 4, nowa Cura X działa na oleju mineralnym. Formula twierdzi, że ich własna wersja ma wyższą temperaturę wrzenia niż inne oleje mineralne, ale także niższą temperaturę zamarzania.

Nowy 2-tłoczkowy hamulec Formula Cura X wydaje się być interesującą opcją dla zawodników XC, którzy chcą zmniejszyć wagę bez utraty wydajności hamowania zwykłego modelu Cura. Karbonowa dźwignia jest wyróżniającą się cechą modelu Cura X, a regulacja zasięgu jest nadal dostępna bez użycia narzędzi.

W innych częściach hamulca cięższe śruby ze stali nierdzewnej zastąpiono lekkimi tytanowymi, zarówno w cylindrze głównym, jak i w zacisku. Zacisk dźwigni jest również wykonany z tytanu, co dodatkowo pomaga obniżyć masę.

Podobnie jak zwykła Cura, Cura X jest sterowana olejem mineralnym, przepływającym przez pleciony przewód kewlarowy, a w zacisku znajdują się dwa tłoczki o średnicy 24 mm. Dźwignia może być zamontowana na własnej obejmie lub z na wspólnej z manetkami Shimano lub SRAM.

Cena i dostępność Formula Cura X

Hamulce Formula Cura X Brake będą dostępne od lipca, w ograniczonych ilościach, z większą ilością w kolejnych miesiącach. Ceny nie są jeszcze znane. Dostępne w kolorach czarnym błyszczącym, polerowanym i złotym.

Info: rideformula.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »