Nowy Cannondale Scalpel w wersjach XC i trail

Cannondale pokazał dziś światu najnowszą generację swojego legendarnego Scalpela. Oferuje on jak to firma nazywa przełomowy system zawieszenia, agresywną geometrię i niską wagę. Tym samym rower ma oferować możliwość jazdy pełnym gazem przy zachowaniu trakcji i wydajności pedałowania oraz kontroli na każdej górskiej sekcji. Nowy Scalpel to dwa modele w jednym - rower do XC na poziomie pucharu świata jak i zabawowa trailówka.Detale nowego Scalpela

 

Nowy Scalpel ma być jednym z najlżejszych amortyzowanych rowerów górskich na rynku, ale to nie jest jego najważniejsza cecha. Klucz do jego "niewiarygodnej" wydajności ma stanowić nowe zawieszenie Flex-Pivot, które Cannondale nazywa czterozawiasowym. Opatentowany karbonowy fragment widełek tylnych działa jak zawiasy Horsta Linka, ale bez wiotkości samych zawiasów i ich ciężaru. Sprawia to także, że zawieszenie można było było poddać customizacji, dopasowaniu charakterystyki zawieszenia do poszczególnych rozmiarów, dzięki technologii Cannondale Proportional Response. Podczas gdy inni - jak twierdzi firma - poświęcają jakość działania dla wagi roweru, Cannondale ma łączyć niską wagę, przyczepność, przyspieszenie i kontrolę.

 

Z wynikiem lekko powyżej 1900 gramów dla ramy z widelcem nowy Scalpel ma być jedną z najlżejszych ram amortyzowanych MTB, jakie kiedykolwiek zrobiono. Offset ramy Ai Cannondale zostawia miejsce na opony do 2,4 cala, zachowując krótkie widełki tylne, co podnosi trakcję i zwrotność. Rama ma także unowocześnioną geometrię, widelec jest o jeden stopień bardziej wysunięty niż w poprzedniku, także podsiodłówka o pół stopnia bardziej stroma. To najnowsza wersja geometrii OutFront Cannondale, także dzięki użyciu widelca Lefty z dużym offsetem. Sam rower jest także dłuższy od poprzednika.

 

Dla fanów ekstremalnych maratonów, jak i szybkiego pokonywania ścieżek przygotowano wersję Scalpel SE. To wariant, który dodaje do ścieżkowych możliwości Scalpela większy skok, podnosząc go ze 100 na 120 mm (przód i tył), dodatkowo też wypłaszcza jeszcze widelec. Opony o większej objętości i sztyca teleskopowa podnoszą uniwersalność. To maszyna dla tych, którzy lubią lekkie trailówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STASH Kit

Zawieszenie jest istotne w nowym Scalpelu, ale dodatkowo zatsosowano też STASH Kit. To wbudowany w dolną rurę ramy przybornik z wszystkim praktycznymi dodatkami. Włącznie z kołkami do opon bezdętkowych.

 

 

 

 

 

Wszystkie modele

 

Nowy Scalpel będzie dostępny w ośmiu wersjach, włącznie z wariantem SE (Special Edition), jaki damskimi wersjami obydwu wariantów - Women’s Scalpel Carbon 2 i Women’s Scalpel Carbon SE. Standardowe Scalpele bedą dostępne w rozmiarach S, M, L, XL, damskie S, M, L. 

 

The new Scalpel will be available in 8 models including Scalpel SE as well as a Women’s Scalpel Carbon 2 and Women’s Scalpel Carbon SE. Scalpels will range in size from S, M, L, XL, and the women’s models will be available in S, M, L.

 

Wszystkie możecie zobaczyć poniżej.

 

Scalpel Hi-Mod 1

Scalpel Hi-Mod 1

Women's Scalpel Carbon SE

Women's Scalpel Carbon SE

Scalpel Carbon SE 1

 

Scalpel Carbon SE 2

Scalpel Carbon SE 2

Scalpel Carbon 4

Scalpel Carbon 4

Scalpel Carbon 3

Scalpel Carbon 3

Scalpel Carbon 3

Scalpel Carbon 3

Women's Scalpel Carbon 2

Women's Scalpel Carbon 2

Scalpel Carbon 2

Scalpel Carbon 2

 

Po więcej informacji zapraszamy na www.cannondale.com.  Cannondale w mediach społecznościowych Instagram, Facebook, Twitter, i YouTube.

 

Swoją drogą - lada moment dostaniemy do testu naszą sztukę, więc ciąg dalszy informacji nastąpi!

Komentarze do artykułu