Muczne 21 września „Tylko dla Orłów”!

W najbliższą sobotę 21 września w Mucznem w Bieszczadach odbędzie się wyjątkowy maraton Lang Teamu pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka”. Miłośnicy MTB będą się ścigać na 48-kilometrowej trasie Grand Fondo. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Limit startujących wynosi 200 osób, a wpisowe tylko 30 złotych! 

 

Muczne 21 września 

 

– To będą wyjątkowe zawody. Muczne* to przepiękne miejsce, które przyciąga turystów wieloma atrakcjami i krajobrazami. To także fantastyczny teren do ścigania na rowerach górskich. Ten wyjątkowy maraton organizujemy wspólnie z bardzo prężnie działającym Nadleśnictwem Stuposiany oraz Stowarzyszeniem Bieszczadzkie Trasy Narciarskie. Ustaliliśmy limit dwustu startujących, bo trasa jest naprawdę wymagająca. Mamy jeden dystans Grand Fondo i jestem przekonany, że będzie to nie lada gratka dla wszystkich, którzy kochają MTB – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. 

 

 

 

„Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka” 

 

Maraton Lang Teamu pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka” będzie nie lada wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych kolarzy. Dystans Grand Fondo – jedyny rozgrywany w Mucznem – wynosi 48 kilometrów, a trasa wiedzie przez bieszczadzkie wzniesienia sięgające tysiąca metrów nad poziomem morza. W zawodach może wystartować maksymalnie dwustu kolarzy. Będzie prowadzona jedna klasyfikacja – open. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe – 1500 złotych za pierwsze miejsce, 1000 złotych za drugie miejsce i 500 złotych za trzecie miejsce. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 4-10 otrzymają po 150 złotych. Oprócz tego dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe.

W Mucznem oprócz dystansu Grand Fondo odbędzie się także Parada Rodzinna przeznaczona dla najmłodszych i ich rodziców. To przejazd rekreacyjny, bez rywalizacji, który odbywa się w radosnej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Do tego atrakcje w miasteczku zawodów, wspaniałe krajobrazy i możliwość spotkania najlepszych zawodników.

 

 

 

 

Zapisy 

 

Wszelkie szczegóły dotyczące trasy oraz zapisów znajdziecie na stronie www.langteammaratony.pl. Zapisywać się będzie można także bezpośrednio w Biurze Zawodów w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem w piątek 20 września w godzinach 16-19 oraz w sobotę 21 września w godzinach 8-10.30. Na dystansie Grand Fondo obowiązuje limit 200 startujących. 

 

*Muczne to niewielka osada leśna położona w Bieszczadach w dolinie górnego Sanu. – Nazwa Muczne pochodzi najprawdopodobniej od ukraińskiego „mutnyj”, czyli mętny i nawiązuje do właściwości potoku – jego specyficznego koloru lub konsystencji okolicznej ziemi. Pierwsze wzmianki o naszej miejscowości pochodzą z początku XIX wieku. Po II wojnie światowej Muczne zupełnie opustoszało, nie zachował się żaden dom. Dziś Muczne jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Bieszczad. 

 

Komentarze do artykułu