Emonda

Szosowe Mistrzostwa Polski Masters 2020 już w ten weekend!

Wyścig odbędzie się w dniach 5-6 września 2020 roku w miejscowości Osiek znajdującej się w malowniczej małopolskiej Dolinie Karpia. Impreza dwudniowa, podczas której rywalizacja będzie rozgrywana w wielu kategoriach wiekowych, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Będzie i wyścig amatorów bez licencji!Każdy z wyścigów to oczywiście będzie walka o tytuł Mistrza Polski, koszulkę z orłem i medal sygnowane przez Polski Związek Kolarski. Trasa Będzie przebiegała po terenie płaskim i lekko pagórkowatym, na rundzie liczącej 30 km z sumą przewyższeń 340 metrów, po drogach powiatu Wadowic i Oświęcim. Nawierzchnia na trasie wyścigu to
asfalt o bardzo dobrej jakości, lub zupełnie nowy po remontach, które odbywały się w ostatnim roku.

 

 

 

W zależności od wieku zawodników wyścigi będą liczyły od 60 do 120 km plus dojazd na odcinku 2 km ze startu honorowego. Bazą całego wyścigu będzie Resort Molo w Osieku, który dysponuje zarówno hotelem jak i zapleczem odnowy biologicznej i atrakcjami związanymi z plażą i rekreacją na zbiorniku wodnym. Koszulki dla Mistrzów Polski zapewni firma Dmtex jako jeden ze sponsorów imprezy.

 

Jak to ujęła redaktor Anna Sadowska, która wybiera się po koszulę: "Piękna miejscówka i szansa by się pościgać na szosie. Nie trzeba mieć licencji masters, cyklosport czy jakie tam jeszcze wydaje nasz (nie nasz) związek, można poprostu mieć rowerową zajawkę i wystartować w wyścigu dostępnym dla każdego amatora."

 

Pamiętajcie o zapisach na stronie Tatra Cycling Events.

Więcej informacji znajdziecie pod linkami - włącznie z trasą!

https://www.strava.com/routes/28847040

 

https://www.youtube.com/watch?v=P5mb-Th60R0

 

https://www.facebook.com/MistrzostwaPolskiMastersOsiek2020Malopolska/

Komentarze do artykułu