TANIE GRAVELE NA PŁYTSZĄ KIESZEŃ

Gravele nie muszą być drogie. Na naszych łamach testowaliśmy już wiele rowerów, które kosztowały zdecydowanie mniej niż przedstawione na w naszym teście. Co prawda w sezonie 2019 pojawi się wiele nowości, ale przywołane obok pozostają dostępne i aktualne. Zapoznajcie się z krótkim przeglądem tańszych rowerów, pogłębione testy znajdziecie w wydaniach Toura z sezonu 2018.ROMET NYK

 

Romet interpretuje swojego topowego gravela jako sportowego turystę z odpowiednią pozycją za kierownicą i pewnością prowadzenia. Wyposażenie w kompletną grupę Rival 1 i dobre opony przekonują do siebie, jednocześnie rower pozostaje stosunkowo lekki, jak na cenę, dzięki karbonowej ramie. Jest dość twardy, co sprawia, że dobrze nadaje się do trenowania, odrobinę mniej do turystyki. Idealnym zastosowaniem byłby… gravelowy wyścig!

 

• Cena: 7999 zł

• Waga: 9 kg

 

rowery gravelowe Romet Nyk

 

 

 

 

OCTANE ONE GRIDD

 

Jeden z tańszych graveli dostępnych w Polsce, które można polecić bez ograniczeń. Napęd SRAM Apex 1x11 towarzyszy tu mechanicznym hamulcom tarczowym, które zadziwiająco dobrze działają, a sam rower ma czystą, praktyczną konstrukcję. Nie podobały nam się ciężko toczące się opony Kendy, podobał solidny osprzęt, czyniący z niego praktyczny model do użytku na co dzień.

 

• Cena: 4999

• Waga: 10,46 kg

 

rowery gravelowe octane one

 

 

 

 

 

FUJI JARI

 

1.3 Solidny rower turystyczny punktuje przede wszystkim dzięki swojej wszechstronności. Gwinty w ramie pozwalają na montaż błotników, bagażników, sakw i trzech koszyków na bidon. Kombinacja komfortowej pozycji i lekkich przełożeń jest spójna i przydatna na wycieczkach, bardzo szeroka kierownica daje początkującym poczucie bezpieczeństwa. W najnowszej generacji rower ma podobną specyfikację, pozwala też na montaż kół i opon 27,5 cala.

 

• Cena: 8299

• Waga: 9,7 kg

 

rowery gravelowe fuji jari

 

 

 

ACCENT FERAL

 

Accent to model wyjątkowy, bo wyposażony w najszersze opony, jakie dotąd testowaliśmy w gravelach, mają szerokość aż 50 mm. Czyni to z niego sprzęt ponadprzeciętnie komfortowy. Rower nadal lekko się też toczy. Po dodaniu akcesoriów bikepackingowych zmienia się w prawdziwego muła roboczego na lepsze i gorsze szlaki, z naciskiem na te drugie. Pozwala także wykorzystać w pełni zalety tubelessów dzięki odpowiedniemu wyposażeniu.

 

• Cena: 9499

• Waga: 9,8 kg

 

 

 

rowery gravelowe accent feral

 

 

 

 

 

RONDO RUUT AL

 

Podstawowy model w kolekcji polskiej marki Rondo ma aluminiową ramę, ale nadal charakterystyczny widelec TwinTip, pozwalający na modyfikację geometrii. Rower w każdym ustawieniu pozostaje maszyną o sportowym charakterze, łagodności dodają mu seryjne, szerokie opony. W najtańszym wariancie nie jest lekki, ale wszystkie komponenty są solidne. Dodatkowy plus to wyjątkowa stylistyka.

 

• Cena: 7299

• Waga: 10 kg

 

 

rowery gravelowe rondo Ruut

 

 

 

 

Artykuł ukazała się w TOUR 4/2018

 

Papierowe wydanie wciąż do nabycia w naszym SKLEPIE

 

Elektroniczną wersję możecie nabyć w eKiosku

 

Komentarze do artykułu