CANYON Grail CF SLX 8.0 Di2

W CANYON Grail CF SLX 8.0 Di2 wzrok przyciąga przede wszystkim wyjątkowa kierownica.Im więcej jednak testerzy jeździli na rowerze, tym jaśniejsze stawało się, że Grail jest co prawda jednym z najlepszych graveli, ale niekoniecznie za sprawą podwójnej kierownicy. Jej własności tłumiące są minimalne i do wykorzystania tylko w górnym chwycie, z którego nie korzysta się raczej w terenie. Każdy musi przy tym zdecydować sam, czy godzi się ze związanymi z tym wadami, czyli przede wszystkim ograniczoną możliwością regulacji pozycji, z wyjątkiem siodła. Właściwa zaleta roweru kryje się naszym zdaniem gdzie indziej.

 

Z jednej strony to wyjątkowe własności jezdne, wynikające z modyfikacji geometrii. Grail ma bardzo długi rozstaw kół połączony z długą rurą górną i krótkim mostkiem (efektywnie liczy tylko 75 mm). W kwestii pozycji suma daje zero, ale ma wpływ na prowadzenie. Szczególnie w terenie Grail jeździ ekstremalnie stabilnie, mimo tego łatwo zakręca. Także niski punkt ciężkości sprawia, że rower dobrze trzyma się podłoża, do tego dochodzą bardzo szerokie, bieżnikowane opony, które są szybkie na asfalcie i przyczepne na luźnym podłożu.

 

Zważywszy na bardzo dobre wyposażenie (jako jedyny rower w teście Canyon łączy karbonowe obręcze z elektryczną zmianą biegów), rower ma atrakcyjną cenę.

 

 

 

cena 20 499 zł

waga 8,2 kg

 

info canyon.com

 

Masa ramy/widelca/ster.w* 935/418/45 g

Rozmiary** 2XS, XS, S, M, L, XL, 2XL

Rura podsiodłowa/górna/sterowa 520/565/160 mm

Stack/Reach/STR*** 596/399 mm/1,49

Rozstaw kół/Wyprzedzenie 1030/67 mm

 

 

WYPOSAŻENIE

Korba Shimano Ultegra (50/34 z., press fit)

Napęd Shimano Ultegra Di2

Hamulce Shimano Ultegra Disc BR‑R8070

Koła/opony (masy)**** Reynolds ATR 700/Schwalbe G‑One Bite 40 C Tubeless (prz.d/tył 1501/1967 g)

 

OCENA TOUR

1.6

 

 

Artykuł ukazała się w TOUR 4/2018.   Papierowe wydanie wciąż do nabycia w naszym SKLEPIE.   Elektroniczną wersję możecie nabyć w eKiosku.

 

 

 

 

 

Artykuł ukazała się w TOUR 4/2018

 

Papierowe wydanie wciąż do nabycia w naszym SKLEPIE

 

Elektroniczną wersję możecie nabyć w eKiosku