BIKE 4/2018

FITNESS/TRENING

RAPORT Specjalny BIKE

48Bike Family – Rodzina na rowerze

21 modeli rowerów dla młodych jeźdźców!

Rodzinna jazda:

48 Więzy rodzinne
54 Najlepsze juniorskie modele od 16 do 26 cali!
60 Zabawa z dziećmi. Co robić, a czego unikać?

Temat Numeru

LUDZIE

28„Dobrze jest mieć odskocznię”

Maja Włoszczowska i Jolanda Neff w rozmowie z Magazynem BIKE!

Maja i Jolanda:

Maja Włoszczowska: Dobrze jest mieć coś poza kolarstwem, odskocznię. Jasne, nie jest łatwo studiować, ale dobrze mieć przynajmniej jakiś projekt.
Jolanda Neff: Ważne też, żeby robić coś samemu, a nie czekać na inicjatywę z zewnątrz. To także w jakiś sposób część pracy. Oczywiście, nie zawsze zadziała od razu, ale trzeba budować inny świat wokół siebie.

6EWS z Maderą w tle

Rozmowa w Mariuszem Bryją i Robertem Piekarą

Kross Enduro Team:

Oficjalna polska premiera nowego Krossa Moona miała miejsce u stóp Ślęży w zupełnie abstrakcyjnych okolicznościach, bo w… śniegu. Ale światowej premierze modelu 3.0 towarzyszyły urokliwe zdjęcia z Madery. Ich bohaterami zostali Mariusz Bryja i Robert Piekara - zawodnicy teamu Kross Enduro! Porozmawialiśmy z nimi o planowanych startach Roberta w EWS.

PODRÓŻE I WYCIECZKI

68Desert Dash

24 godziny nieskończoności

Namibia:

Namibia, położona na pustynnych obszarach niespecjalnie przyjaznych wegetacji, zalicza się do najrzadziej zaludnionych krajów świata. Kto wpadł na pomysł, by właśnie tam zorganizować maraton MTB? Najdłuższy na świecie! 369 kilometrów! I tylko 24 godziny na ich pokonanie. Mityczny Desert Dash...

TECHNIKA/PORADY

TESTY I SERWIS

Sztywniaki:

BULLS COPPERHEAD 3 S 27,5; CANNONDALE TRAIL 2; CANYON GRAND CANYON AL SL 7.0; CUBE REACTION C:62; FUJI TAHOE 29 1.5; GHOST KATO X 6.9; SPECIALIZED CHISEL COMP; TREK PROCALIBER 6 w teście porównawczym sztywniaków. 

WIADOMOŚCI

16Junior Bike Cup

Seria zawodów dla dzieci

Gravity MTB dla najmłodszych:

W serii zawodów rowerowych typu gravity MTB dla najmłodszych znajdą się następujące konkurencje: dual slalom, enduro, pumptrack i być może nawet downhill dla dzieci. Każda z dyscyplin znajdzie się w programie zawodów organizowanych w innej miejscówce.

26MTB Trophy, Sudety Challenge 2018

Gigowiec sobie poradzi

Grzegorz Golonko:

Rynek zweryfikował pomysł i dziś około 80% Polaków startujących w naszych imprezach wybiera właśnie wariant krótszy. Na dystansie dłuższym zdecydowanie przeważają zagraniczni zawodnicy. Jeśli ktoś jedzie do Polski specjalnie na wyścig, raczej nie wybiera wariantu prostszego.

WOMEN'S ONLY