Home Nowości SRAM AXS Pod Rocker Paddle N1NO dostępny dla wszystkich

SRAM AXS Pod Rocker Paddle N1NO dostępny dla wszystkich

0
6

To ciekawe, ze firmy, nawet duże, potrafią wprowadzać produkty, które błyskawicznie trzeba ulepszać. Zauważyliście, że niektóre marki, takie jak np. Canyon, niechętnie montowały w swoich rowerach najnowszą generację manetek AXS SRAMa, tzw. Pody? Pomimo presji na sprzedaż i wprowadzania nowych generacji sprzętu tutaj nowe „przyciski” były i są mniej ergonomiczne niż poprzednie generacja. Dlatego też menagerowie produktu, np. w Canyonie, wybierali stare! Ale uwaga, SRAM wprowadza opcję upgrade z nowego na… poprzednie! Albo coś do tego bardzo podobnego.

Skąd to całe zamieszanie? W systemach elektronicznych dźwignie to tak po prostu przyciski i ktoś w SRAMie stwierdził, że wygodne będzie pójście tą drogą, zostawiając je po prostu w takiej postaci. Tyle tylko, że to nie jest najlepsze rozwiazanie pod względem ergonomicznym. Jasne, można sie przyzwyczaić – my ludzie tak mamy, patrz… szpilki noszone przez kobiety – ale poprzednia generacja, z większymi powierzchniami nacisku, była w tym lepsza.

Najwyraźniej więcej ludzi uważało tak samo, bo SRAM ogłosił, że wprowadza opcję ulepszenia, ale też można kupić nowszą generację z odpowiednimi nakładkami. Informacja prasowa brzmi następująco:

„Być może widzieliście już ten produkt w rowerze Nino Schurtera w Pucharze Świata, a ostatnio także podczas premiery RockShox XC Flight Attendant. Dziś mamy przyjemność ogłosić, że AXS Pod Rocker Paddle jest już dostępny jako ulepszenie dla SRAM AXS Pods oraz jako kompletny AXS Pod Controller!

Nowo zaprojektowany AXS Pod Rocker zapewnia rowerzystom znajomy interfejs z wieloma punktami dotykowymi do najnowocześniejszego sterowania elektronicznego. Bezproblemowa elektroniczna zmiana przełożeń w połączeniu z wychyleniem pozwala użītkownikom doświadczyć innej ergonomicznej pozycji z kontrolerem Pod.”

Najciekawsze, że dokładnie tak samo było w poprzedniej generacji, gdzie także druga wersja nakładek – znów Rocker! – była lepsza od pierwotnej. Żeby nie było, że tylko SRAM ma podobne wpadki, słynne Dual-Controle w grupach MTB Shimano, mocno lansowane przez Japończyków, również spotkały się z mało entuzjastycznym przyjęciem i po dwóch czy trzech sezonach wyginęły.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »