Home Nowości Goodyear wprowadza nową generację opon do rowerów szosowych

Goodyear wprowadza nową generację opon do rowerów szosowych

0
747

Firma Goodyear Bicycle Tyres zaprezentowała kolejną generację swoich opon do rowerów szosowych, obejmującą cztery nowe modele z serii Ultra High-Performance (UHP) i High-Performance (HP). Opracowane od podstaw opony Goodyear to największe, jednorazowe rozszerzenie dotychczasowej oferty i skok technologiczny opon do rowerów szosowych tej marki. Oficjalny licencjobiorca Goodyear, Rubber Kinetics, wprowadził pierwszą generację szosowych opon rowerowych w 2018 roku.

Opony szosowe UHP i HP zostały opracowane z myślą o ich konkretnym przeznaczeniu. Począwszy od wyścigów szosowych i czasówek; model Eagle F1 SuperSport R zaprojektowano z myślą o absolutnej prędkości, aż po szosowe imprezy endurance, gdzie Vector Sport, z ochroną na najwyższym poziomie, sprawdzi się najlepiej. Zarówno elitarni kolarze szosowi, jak i entuzjaści-amatorzy mają szeroki wybór opon, aby przenieść swoją jazdę na wyższy poziom. Wszystkie opony są produkowane w niedawno rozbudowanej, dedykowanej fabryce opon rowerowych Goodyear na Tajwanie.

Co nowego?

Eagle F1 R – Wszechstronna opona szosowa Eagle F1 R Ultra High-Performance została opracowana, by sprostać wymaganiom kolarstwa na najwyższym poziomie. Najnowocześniejsze technologie, w tym karkas o gęstości 120 tpi, mieszanka bieżnika Dynamic:UHP i warstwa Tubeless Complete™ od stopki do stopki to najważniejsze cechy w Eagle F1 R. To idealna opona dla zawodników szosowych i entuzjastów poszukujących niskich oporów toczenia bez pogorszenia przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni.

Eagle F1 SuperSport R – to najlżejsza opona szosowa Goodyear Ultra High-Performance, zaprojektowana, aby zapewnić najwyższą wydajność podczas wyścigów, jazdy na czas i triathlonu. Wykorzystując konstrukcję karkasu o gęstości 150 tpi w połączeniu z nową mieszanką Dynamic:UHP, Eagle F1 SuperSport R jest wyborem, gdy ułamki sekundy dzielą od sukcesu lub porażki.

Eagle – ten model o wysokiej jakości właściwościach jezdnych oferuje inspirowane wyścigami parametry w szerokim zakresie warunków. Wyposażona w najnowocześniejsze technologie opona szosowa Eagle jest przeznaczona dla rowerzystów poszukujących wszechstronnego ogumienia i niezawodności z doskonałą ochroną przed przebiciem w konfiguracji dętkowej lub bezdętkowej. 

Vector Sport – trwałość w wielu warunkach i zwiększona ochrona przed przebiciem sprawiają, że opona High-Performance Vector Sport to niezawodny wybór do jazdy długodystansowej. Wyposażony w podwójny pas antyprzebiciowy R:Shield i solidną jednowarstwową osnowę 60 tpi, a także wersje przystosowane do zastosowania bezdętkowego i dętkowego, Vector Sport jest idealnym wyborem dla kolarzy, którzy chcą pokonywać długie odcinki.

Jak to osiągnięto?

Short-Ply Casing (karkas „krótkowarstwowy”) – zastosowany w Eagle F1 SuperSport R i Eagle F1 R, nowy, „krótkowarstwowy” karkas zawiera tkaninę o gęstości 150 tpi lub 120 tpi, aby zredukować ilość materiału, co skutkuje lżejszą, bardziej elastyczną oponą, która toczy się płynnie zachowując najwyższej klasy poziom przyczepności.

System bezdętkowy nowej generacji Tubeless Complete – zaktualizowany układ bezdętkowy obejmuje zastrzeżoną konstrukcję stopki „dwukątowej” (Dual Angle Bead) przy jednoczesnym zmniejszeniu masy, dalszej poprawie łatwości instalacji i zachowaniu doskonałych właściwości utrzymywania powietrza wewnątrz.

R:Shield Protection – ciasno tkany pas antyprzebiciowy łączy w sobie doskonałą ochronę z niskimi oporami toczenia i uczucie podatności w jeździe po szosie.

Dopasowanie na przyszłość (Forward Facing Fitment) – zaprojektowane do stosowania z nowoczesnymi szerokościami obręczy, opony zachowują prawidłowy kształt karkasu i położenie  bieżnika, co zapewnia szybszą i bardziej komfortową jazdę. Opony Goodyear Tubeless Complete™ i Tubeless Ready są kompatybilne zarówno z bezdętkowymi obręczami wyposażonymi w haczyki, jak i bezdętkowymi felgami o prostych ściankach (hookless), zgodnie ze standardem montażu ETRTO.

Najnowsze ulepszenia mieszkanek

Dynamic | UHP – mieszanka przeznaczona do jazdy po szosie, opracowana w celu dalszego zmniejszenia oporów toczenia przy jednoczesnej poprawie przyczepności w szerszym zakresie warunków. Występuje w modelach Eagle F1 R i Eagle F1 SuperSport R.

Dynamic | UH – mieszanka poprawiająca odporność na przebicie przy zachowaniu niezawodnej przyczepności i niskich oporów toczenia. Występuje w modelach Eagle i Vector Sport. 

Nowa generacja opon Goodyear Road UHP i Road HP obejmuje łącznie 47 wariantów w czterech modelach, które zaspokajają potrzeby rowerzystów w oparciu o średnicę, szerokość i przeznaczenie.

„Po latach prac rozwojowych, setkach wzorów przedprodukcyjnych, wielokrotnych aktualizacjach mieszkanek, różnorodnych układach karkasów i tysiącach kilometrów testów w rzeczywistych warunkach, w końcu, z wielką przyjemnością ujawniamy, nad czym pracowaliśmy” — powiedział Ben Evans, dyrektor handlowy ds. opon rowerowych Goodyear. „Ta nowa gama to nasze największe rozszerzenie i aktualizacja od czasu premiery w 2018 roku. Dzięki nieocenionym opiniom sponsorowanych przez nas profesjonalnych sportowców i kolarzy testowych oraz niezliczonym godzinom prac rozwojowych, jest to nasza najlepsza, jak dotąd, gama produktów, z oporami toczenia zmniejszonymi o nawet do 35%, jednocześnie, z przyczepnością na mokrej nawierzchni zwiększoną nawet o 19%, w porównaniu z naszymi oponami Eagle F1 pierwszej generacji*. Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek nowe opony Goodyear do rowerów szosowych, dające rowerzystom pewność w przekraczaniu własnych granic”. 

*Dane pochodzące z zewnętrznych testów porównujących bezdętkowe modele Eagle F1 z Eagle F1 R i Eagle F1 SuperSport R. 

Dystrybutorem opon w Polsce jest .fhsaks.pl

Info: goodyearbike.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »