Home Nowości Lezyne trwale naprawia opony bezdętkowe dzięki Tubeless Pro Plug

Lezyne trwale naprawia opony bezdętkowe dzięki Tubeless Pro Plug

0
377

Największa rzecz, jaką Lezyne miał nam do pokazania na tegorocznych targach Eurobike 2022, była w rzeczywistości dość mała, bo był to prosty Tubeless Pro Plug. Prezentacja Lezyne na Eurobike ujawniła kilka prawdziwych innowacji obok aktualizacji popularnych narzędzi. Jak się wydaje, to najpopularniejsza tendencja na Eurobike w ostatnich latach, ale to małe innowacje wydają się najfajniejsze.

Na pewno to znacie. Nowa opon zniszczona na pierwszym wyjeździ… Rozwiązanie jest proste. Zatyczka Tubeless Pro ma szeroki grzybek, który przylega do wnętrza uszkodzonej opony bezdętkowej i długi trzon z metalową główką, która pomaga przepchnąć/wciągnąć ją przez otwór w oponie.

W domu lub w warsztacie przykleja się grzybek do wnętrza opony -po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu, aby pozbyć się pozostałości uszczelniacza – za pomocą specjalnego rodzaju cementu gumowego, który jest dołączony do zestawu. A następnie przycina wystający fragment, gdy skończy się zabieg. Ciekawostka – nie jest to zwykły butylowy klej do dętek, bo ten nie będzie pewnie trzymał się osnowy opony, ale Lezyne nie ujawniło jeszcze oficjalnie, jaki to typ kleju. W przyszłości powinien być jednak dostępny oddzielnie. Klej jest podobno trwały, więc nawet jeśli z czasem straci idealną szczelność, to uszczelniacz prawdopodobnie uchroni oponę przed przeciekaniem.

Tubeless Pro Plugs występują w trzech rozmiarach, z trzonami o średnicy 2,5, 3,5 i 4,5 mm i odpowiadającymi im małymi/średnimi/dużymi kapturkami. Chociaż są to rozmiary pasujące do różnych rozmiarów przebić, podobno największy rozmiar jest również skuteczny w naprawianiu przecięć. Zasadniczo ciśnienie od środka opony pomaga utrzymać Tubeless Pro Plug na miejscu, więc tak długo, jak długo rozcięcie nie jest na tyle duże, by uszkodzić konstrukcję osnowę, „łata” powinna wystarczyć.

Lezyne Tubeless Pro Plugs będą dostępne w cenie ok. 90 zł w zestawie 5 sztuk (2xS, 2xM i 1xL) wraz z gumowym cementem i 2 dodatkowymi tubkami cementu na zapas (gdy pierwsza porcja wyschnie). lezyne Tubeless Pro Plug ma być dostępny we wrześniu 2022 roku.

Info: lezyne.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »