Home Nowości Fox pozywa SRAMa w sprawie odpowietrzników w widelcach Rockshox 2023

Fox pozywa SRAMa w sprawie odpowietrzników w widelcach Rockshox 2023

0
443

W skardze złożonej w sądzie Centralnego Dystryktu Kalifornii 13 lipca 2022 roku Fox Factory, Inc. domaga się odszkodowania od SRAM, LLC, za naruszenie patentu związane z zastosowaniem przez SRAM odpowietrzników w najnowszych widelcach Rockshoxa.

W zgłoszeniu Fox powołuje się na swój patent # 9,739,331 na „Method and Apparatus for an Adjustable Damper”, który zawiera ręcznie aktywowany zawór wyrównujący ciśnienie. Widzieliśmy je na ich widelcach od lat i okazały się popularne, a wprowadzono je po to by utrzymać jak najlepszą pracę widelca gdy temperatura i wysokość zmieniają się podczas jazdy.

Niedawno Rockshox wprowadził na rynek widelce 2023 Pike, Lyrik i ZEB z podobną funkcją, a Fox twierdzi, że zrobił to z premedytacją, lekceważąc ich patent. Funkcja dostępna w wersjach Ultimate i Select+ wszystkich trzech widelców działa dokładnie tak samo jak w widelcach Foxa.

Fox domaga się odszkodowania rzeczywistego i karnego oraz poprosił sąd o wymuszenie na SRAM zaprzestania sprzedaży produktów naruszających patent i dostarczenia niesprzedanych zapasów do zniszczenia. A może SRAM mógłby po prostu zapłacić odszkodowanie i zatkać dziury? Co byłoby dość łatwe, ponieważ zawory są demontowalne.

W rzeczywistości rezultatem końcowym może być po prostu to, że SRAM musiałby licencjonować technologię, podobnie jak Race Face (należący do Foxa) musi teraz licencjonować zębatki od SRAMa. Ciąg dalszy wojen patentowych zapewne nastąpi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »