Home Nowości Opona Pirelli Scorpion M MTB z nowym bieżnikiem i mieszanką SmartGRIP Gravity

Opona Pirelli Scorpion M MTB z nowym bieżnikiem i mieszanką SmartGRIP Gravity

0
515

Pirelli zaktualizowało swoje opony Scorpion M MTB, rozszerzając ofertę dla coraz bardziej zróżnicowanych gatunkowo rowerów górskich dostępnych na rynku. Innowacje dotyczą przede wszystkim segmentu enduro używanego także do turystyki, a ich celem jest dalsze rozszerzenie zakresu zastosowań. W oponach znalazła się nowa mieszanka SmartGRIP Gravity, a także nowy bieżnik. Mamy informację o nowych oponach Pirelli Scorpion na rok 2023.

Opony Pirelli Scorpion 2023

Opony Scorpion Enduro i Scorpion E-MTB są obecnie dostępne z trzema różnymi bieżnikami: S (Soft Terrain = miękki teren), R (Rear Specific = opona tylne) i M (Mixed Terrain = teren mieszany), o specyficznych właściwościach dla każdego scenariusza użytkowania. Wszechstronny model M został całkowicie przeprojektowany i jest teraz jeszcze bardziej agresywny, a jednocześnie uniwersalny, dzięki nowej rzeźbie bieżnika i nowemu układowi jego bloków. Nowe klocki bieżnika są wyższe i wzmocnione, dzięki czemu są przystosowane do większych obciążeń mechanicznych, typowych dla bardziej agresywnego stylu jazdy.

Nowe opony Scorpion Enduro M i Scorpion E-MTB M to opony wszechstronne, idealne dla tych, którzy uwielbiają długie wycieczki, ale także sporadycznie biorą udział w zawodach. Konkretne wyścigowe wersje Scorpiona dla EWS i Pucharu Świata w DH są obecnie opracowywane we współpracy z Fabienem Barelem, wprowadzenie na rynek nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Nowa mieszanka SmartGRIP Gravity

Wszechstronność konstrukcji M opon Scorpion Enduro i E-MTB ma być dodatkowo zwiększona przez nową mieszankę SmartGRIP Gravity. Mieszanka ta opiera się na doświadczeniu Pirelli w sportach motorowych, a konkretnie w rozwoju opon do motocrossu i rajdów, które to muszą być przystosowane do bardzo różnych nawierzchni, warunków klimatycznych i stylów jazdy. Nowa mieszanka, opracowana przez dział badawczo-rozwojowy Pirelli, ma oferować tę samą wyjątkową przyczepność chemiczną, łatwość toczenie i odporność na rozdarcia, jakie sprawdziły się w wariancie SmartGRIP.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »