Home Imprezy TREK DAYS 2022: Bo rower to jest świat! Świat który łączy ludzi!

TREK DAYS 2022: Bo rower to jest świat! Świat który łączy ludzi!

0
521

Za nami pierwsza edycja nowego formatu imprezy rowerowej w Polsce TREK DAYS. Wydarzenie odbyło się w ośrodku Szczyrk Mountain Resort, w skład którego wchodzi kompleks rowerowy Szczyrk Enduro Trails, a powstało w ścisłej współpracy z marką rowerową TREK. Wspólny cel był jasno określony: Zachęcić jak najwięcej ludzi do jazdy na rowerze! 

Mieliśmy jasny cel, pokazać ludziom, że rower to jest świat! Udostępniliśmy kilkadziesiąt rowerów e-bike, enduro, szosowych i graveli na darmowe testy. Przeprowadziliśmy w 2 dni 21. różnych rodzajów szkoleń rowerowych, dla dzieci i dorosłych. Szkolenia były dostępne na każdym poziomie zaawansowania, łącznie z możliwością szosowej przejażdżki z pierwszym polskim zwycięzcą etapu Vuelta a Espana Przemkiem Niemcem. Nasi instruktorzy oraz ambasadorzy marki TREK przeszkolili ponad 160 osób, listy rezerwowe pękały w szwach, ale zależało nam na jakości, więc nie mogliśmy zabrać wszystkich. Otwarliśmy dodatkowe grupy, wykorzystując każdą wolną minutę, co więcej ludzie spontanicznie umawiali się na wspólne szosowe tripy lub jazdę w terenie. I o to nam chodziło!- mówi Karolina Korba-Nawodyło Event& Product Manager Szczyrk Mountain Resort.

Szkolenia rowerowe były jednym z filarów tego wydarzenia. Dostępne były szkolenia szosowe, enduro, na rowerach elektrycznych. Prowadzone były przez szkołę Szczyrk Bike Academy by TREK oraz ambasadorów marki TREK: Przemysława Niemca, Jakuba Krzyżaka, Ewę Kołodziej, Romana Kwaśnego, Bartosza Giemzę i Anię Tomicę. Drugi filar tworzyły panele szkoleniowe.

Każdą teorię warto poprzeć praktyką i odwrotnie, każdą praktykę warto poprzeć teorią, dlatego podczas TREK DAYS zorganizowaliśmy rowerowe panele szkoleniowe z naszymi ambasadorami. Swoimi doświadczeniami dzielili się oni w tematyce m.in. bikefitingu, przygotowaniami do profesjonalnych zawodów enduro oraz techniczną i serwisową stroną rowerów. Nabytą wiedzę teoretyczną można było sprawdzić na miejscu podczas prowadzonych warsztatów rowerowych, ale także cieszących się popularnością warsztatów fotograficznych z Adamem Klimkiem, jednym z głównych fotografów naszej marki.- Paulina Kornicka PR Manager TREK Polska.

Dwa dni wypełnione były szkoleniami, warsztatami i słuchowiskami, ale nie zabrakło także ostrej rywalizacji. Konkurencje Zygzak Challenge i Dual Uphill Challenge wzbudzały w zawodnikach niezwykłe emocje, a widowi trudno było przyglądać się temu spokojnie. Adrenalina robiła swoja, a nagrody motywowały, aby dać z siebie jak najwięcej.

W sobotę odbyła się także wspólna akcja sprzątanie świata, ponad 120 osób ruszyło w teren, aby przywrócić czystość i porządek na najbardziej popularnych szlakach w okolicach Skrzycznego.

Pogoda była wybitnie sprzyjająca, o prawidłowe nawodnienie sportowych organizmów dbała marka Sagafredo wydając ponad 2 tysiące kaw, creme caffe i kawy parzonej na zimno cold brew. Wieczorem rowerową przestrzeń wypełniło kino pod gwiazdami z top produkcjami rowerowymi ostatnich lat UNREAL i NOT2BAD.

Jedno jest pewne, to trzeba powtórzyć! Zapraszamy na kolejną edycję TREK DAYS za rok, o szczegółach poinformujemy wkrótce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »