Rezenzja Endura Hummvee WP Shell Jacket

Kurtka na rower to nie prom kosmiczny, czasami prostota oznacza dokładnie to, co jest niezbędne. Jeśli podczas jazdy chcesz ochronić się przed chłodnym wiatrem, kurtka Endura Hummvee Windproof Shell Jacket będzie właśnie tym, czego potrzebujesz.

W momentach, gdy człowiek sam nie do końca wie, czy jest mu ciepło czy zimno – czytaj wiosenny poranek, albo zjazd o zmroku do schroniska – podobna kurtka to skarb. Cienka warstwa wystarczy, by zapobiec przewianiu, a tym samym zbędnym przestojom straconym na przeziębienia.

Prosta, ale skuteczna wiatrówka Hummvee Windproof Shell Jacket jest wykonana z ultralekkiego, wiatroszczelnego materiału Ripstop. Dzięki temu można ją łatwo schować, gdy nie jest potrzebna, a jednocześnie nie obciąża Cię, gdy ją zakładasz. Tkanina Ripstop jest również odporna na przecięcia i zaciągnięcia, co oznacza, że sprosta potrzebom bardziej wymagających wypraw terenowych. Potwierdzam – choć sam materiał jest bardzo lekki, nie jest łatwo go uszkodzić.

Luźny krój sprawia, że można ją łatwo nałożyć na siebie i zapewnia swobodę ruchów. Odblaskowe wykończenia zwiększają widoczność po zmroku, a zapinane na zamek kieszenie na ręce zapewniają miejsce na cenne przedmioty. Można je również wykorzystać jako worek na rzeczy, gdy trzeba zwinąć kurtkę i schować ją do plecaka.

Ultralekka, ale wiatroszczelna, może być noszona zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i weekendowych przejażdżek na rowerze górskim. I tutaj najistotniejsza uwaga w całym teście – uwaga przy doborze rozmiaru! Krój jest tak luźny, że standardowe M, a takie ubrania Endury najczęściej noszę, w rzeczywistości było na mnie za duże! To może być zaleta na codzień, gdy jest to tylko dodatkowa warstwa wierzchnia, np. na coś ocieplającego, ale i tak warto przymierzyć ją przed zakupem.

Oddychalność, jak przystało na kurtkę wiatroszczelną, jest ograniczona, ale człowiek nie czuje się błyskawicznie skąpany we własnym sosie – na plecach są też dodatkowe otwory wentylacyjne. W chłodny poranek pozwala za to utrzymać przyjemną temperaturę. Idealnie sprawdzi się jako awaryjna warstwa wierzchnia, tym bardziej, że cenę ma rozsądną – 289 zł.

PS kurtka dostęĻna jest w pięciu kolorach do wyboru i w rozmiarach do XXXL (!).

Info: endurasport.com

Informacje o autorze

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski

Zdjęcia: Łukasz Kopaczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Instagram bike

Reklama

Wideo

Popularne

Translate »