Home Nowości Lachlan Morton zbiera pieniądze jadąc do granicy Ukrainy

Lachlan Morton zbiera pieniądze jadąc do granicy Ukrainy

0
130

Lachlon Morton wyrusza w kolejną wielką podróż, aby zebrać pieniądze na Fundusz Pomocy Kryzysowej dla Ukrainy.

Lachlan Morton (EF Education-EasyPost) pojedzie z Monachium do granicy z Ukrainą, aby zebrać pieniądze na Fundusz Pomocy Kryzysowej dla Ukrainy.

Jak informuje jego drużyna, 30-letni Australijczyk siedział przy śniadaniu z ukraińskim kolegą z drużyny Markiem Padunem, gdy po raz pierwszy dowiedział się o inwazji Rosji na Ukrainę.

Morton powiedział w oświadczeniu EF: „To sprawiło, że ta sprawa stała się dla mnie bardzo ważna, ponieważ mój kolega z drużyny stał się bezpośrednio dotknięty tą sytuacją”. „Trudno było mi się skupić na przygotowaniach do wyścigu, gdy na świecie działo się coś tak znaczącego. Na ogół jestem optymistą, ale w ciągu ostatnich kilku tygodni czułem, że niewiele jest powodów do radości. Trudno się w tym wszystkim połapać. Jest to w pewnym sensie surrealistyczne. Oglądasz wiadomości, a są one tak ciężkie, że prawie się od nich odrywasz, bo jest ich zbyt wiele”.

Morton wyruszy z Monachium w sobotę, aby przejechać 1 063 km, przejeżdżając przez Czechy i Polskę w drodze do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec. Jego celem jest zebranie 50 000 dolarów na Fundusz Pomocy Kryzysowej dla Ukrainy. Drużyna poinformowała, że EF Education First, Cannondale i Rapha przekazały łącznie 100 000 dolarów na fundusz wspierający przedsięwzięcie Mortona.

„Wydaje się, że to jakaś odległa, straszna rzecz, która dzieje się na świecie. Ale w rzeczywistości tak nie jest” – mówi Morton. „Mam więc nadzieję, że pokonanie tego dystansu na rowerze i nawiązanie po drodze kontaktów z ludźmi pomoże nieco bardziej uświadomić sobie rzeczywistość”.

Padun odniósł się do inwazji i przejazdu Mortona w tym samym oświadczeniu, artykułując trudności związane z niepokojącą sytuacją, w jakiej znalazł się on i inni Ukraińcy.

„Szczerze mówiąc, nie wiem, co ludzie powinni zrobić. Nie wiem, co ja osobiście mogę zrobić” – mówi. „Trudno jest się w pełni skoncentrować, ponieważ ma się świadomość, że w kraju wciąż trwa wojna. Mieszkańcy Ukrainy potrzebują, by wojna została przerwana. Ale to, co robi Lachlan, jest dobre. Im więcej osób będzie o tym mówić, tym lepiej. Wspaniale, że zbiera też pieniądze dla ukraińskich uchodźców”.

Więcej informacji na temat Funduszu Pomocy Kryzysowej dla Ukrainy można znaleźć tutaj. Możesz też śledzić postępy Mortona i wpłacać datki tutaj.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »