Home Imprezy Evolution Gravel Race to więcej niż tylko najtrudniejszy wyścig szutrowy w Afryce

Evolution Gravel Race to więcej niż tylko najtrudniejszy wyścig szutrowy w Afryce

0
240

Pięć dni, 850 kilometrów i 10 000 metrów przewyższenia przez afrykańskie pustkowia – Evolution Gravel Race będzie jednym z najtrudniejszych wyzwań tego roku. Od 26 do 30 czerwca 2022 r. ten etapowy wyścig, rozgrywany wyłącznie na szutrze, będzie przecinał całą długości Tanzanii. Począwszy od słynnego krateru Ngorongoro, przez potężne Kilimandżaro, aż po Wybrzeże Suahili nad Oceanem Indyjskim.

Szybkie szutrowe odcinki na sawannie są tak samo ważne jak najbardziej strome podjazdy w tanzańskich górach. Międzynarodowi uczestnicy mogą spodziewać się tropikalnych upałów, ciepłego i wilgotnego klimatu lasów deszczowych oraz niezapomnianych wrażeń, które są czymś więcej niż tylko rywalizacją. W zawodach wezmą udział najlepsi sportowcy z Afryki Wschodniej, którzy będą rywalami i towarzyszami przygód. Krótko mówiąc: test wytrzymałościowy dla osób sprawnych i żądnych przygód.

Evolution Gravel Race to coś więcej niż tylko wymagający wyścig kolarski, to druga odsłona serii AMANI po Migration Gravel Race (18-21 czerwca 2022 r.), który po raz pierwszy odbył się w zeszłym roku w sąsiedniej Kenii i stanowi pierwszą dużą inwestycję projektu AMANI w Tanzanii.

Ewolucja w kierunku inkluzywności


Głównym celem Projektu AMANI, jest stworzenie sportowcom z krajów Afryki Wschodniej możliwości udziału w wyścigach – zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych – oraz zaprezentowania swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Na przykład w 2020 roku, kiedy podróżowanie nie wchodziło w grę, uruchomiono inicjatywę „Ride Online”. W tym celu AMANI sprowadziło do Afryki trenażery smart, dzięki którym uczestnicy mogli w wirtualnych formatach kontaktować się online z międzynarodową społecznością. Podobnie jak to miało miejsce po MGR, inicjatywa ma na celu sprowadzenie kolarzy z Afryki Wschodniej do Europy, aby dać im możliwość uczestnictwa w zawodowym kolarstwie. Najlepsi sportowcy, tacy jak Ide Schelling, wsparli te wysiłki i trenowali z afrykańskimi kolarzami w Holandii.

Zgodnie z mottem „jeśli góra nie przyjdzie do Mahometa”, AMANI organizuje również zawody na miejscu w Afryce. Tam lokalni sportowcy mają możliwość konkurowania z najlepszymi na świecie, a tym samym poszerzenia swojej sieci kontaktów i zaprezentowania się sponsorom, nie ograniczeni sztywne struktury federacji, komplikacje wizowe czy ograniczenia w podróży.

Inicjatywy AMANI, jak wszystko, co robi, są tworzone i realizowane w ścisłej współpracy z lokalnymi klubami kolarskimi i przy zaangażowaniu miejscowej ludności w organizację wyścigów. To właśnie sami kolarze i kluby początkowo uznali brak możliwości udziału w międzynarodowych wyścigach za najważniejszą barierę utrudniającą zawodnikom z Afryki Wschodniej starty w kolarstwie zawodowym. Evolution Gravel Race to najnowsza inicjatywa mająca na celu sprowadzenie tych możliwości do Afryki Wschodniej.

https://youtu.be/ZjbUxLPCTOI

Obecnie trwa okres rejestracji do wyścigu Evolution Gravel Race 2022. Więcej informacji można znaleźć na stronach evolutiongravelrace.com i teamamani.com.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »