Akcja #OddajRower się rozkręca, możecie dołączyć

Akcja #OddajRower się rozkręca, z lokalnej wskoczyła na poziom ogólnopolski. Podpytałem więc mózg operacji, Kamila Bakoniuka, skąd się w ogóle wziął cały pomysł.O akcji #OddajRower pierwszy raz usłyszałem przy okazji reportażu z białostockiego Sprintu, temat od razu mi się spodobał, bo zabrzmiał tak:
 

"Sprint to również działalność całkowicie pozahandlowa. Jej przykładem jest fundacja #OddajRower, czyli akcja polegająca na przywracaniu do życia rowerów, które ofiarowują ludzie dobrej woli. Ostatnia edycja w sezonie 2019 zakończyła się uruchomieniem 112 rowerów, które trafiły do potrzebujących, np. z domów dziecka czy ośrodków opiekuńczych. Rowery, łącznie z częściami i robocizną, odnawiane są na koszt firmy! Więcej na temat akcji znajdziecie na stronie oddajrower.pl. Kolejna edycja ruszy już w październiku!"

 

W związku z tym, że w tym sezonie akcja nabrała rozmachu, wróciłem do Kamila Bakoniuka, bo byłem ciekawy kilku detali, jak w ogóle do niej doszło 

 

 
 
Jak powstał w ogóle pomysł na akcję? kto to wymyślił? 
 
Kamil Bakoniuk: Akcję wymyśliła Angelika którą miałeś okazję poznać :) [chodzi o parnterkę Kamila Bakoniuka, czyli najważniejszą osobę w firmie ;) ]
 
 
To Sprint był pierwszy, ale dołączyły kolejne sklepy - jak to się stało, ze akcja ma większy zasięg? -
 
Co roku odzywały się nas media ogólnopolskie, wówczas zaczęli odzywać się ludzie z całego kraju z chęcią oddania pomocy. Pod kątem logistycznym i kilkoma innymi jest to ciężkie do ogarnięcia, stąd nasza propozycja która wypłynęła do kilku firm z innych miast z możliwością dołączenia. Większość (nie wszyscy) się zgodziła - a potem zaczęły się odzywać kolejne punkty, które chciały dołączyć. 

 
Sklepy dają robociznę, a na czym polega dokładnie rola sponsorów?
 
Mamy 3 rodzaje sponsorów tak na prawdę.
1 - dali akcesoria na licytacje,
2 - dali części do napraw,
3 - dali pieniążki
 
Sklepy współpracujące znajdziecie w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.
 
Pełną listę znajdziecie na oddajrower.pl,
Jeśli chcecie być na bieżąco możecie też śledzić FB akcji
 
 
Oddałem jeden z rowerów ze swojej "kolekcji" we wrocławskim Thirty Three Bicycles Studio, mam nadzieję, że dołączycie :)
 
 

Komentarze do artykułu